Emberölésért ítélték el a hanyag kutyatartót


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Nógrád Megyei Főügyészség vádat emelt egy 61 éves nő ellen, akinek kutyája közútra szökve halálos közúti balesetet okozott.


A vádlott karancslapujtői ingatlanán több mint tíz éve tartotta kistermetű keverék kutyáját. Az állatot napközben az udvar elkerített részére nem zárta el, noha többször előfordult, hogy a kutya az udvar nyitva hagyott kapuján kiszökött, ezekről az esetekről a vádlottnak is tudomása volt.

2016. április 26-án 10 óra körül a kutya az ismét nyitva maradt kapun keresztül újra elszökött. Ugyanekkor érkezett motorkerékpárján egy 63 éves férfi a ház előtti úton,  a megengedett 40 km/h sebességgel. Az eb jobb oldalról hirtelen a motor elé futott, a férfi azonnal fékezett, de az ütközést nem tudta elkerülni, a kutyát elütötte, majd az úttestre zuhant.

A baleset következtében a sértett – annak ellenére, hogy bukósisakot is viselt – többek között sorozatos bordatörést és agyzúzódást szenvedett, illetve a jobb oldalán légmell alakult ki. A baleseti sérüléseivel közvetlen okozati összefüggésben, folyamatos kórházi kezelése ellenére a baleset után egy hónappal elhunyt.

A baleset azért következett be, mert a vádlott nem gondoskodott megfelelően arról, hogy kutyája az udvarról ne szökhessen el, s ezzel megszegte a KRESZ azon szabályát, amely szerint állatot az út közelében magánterületen is csak úgy szabad tartani, hogy az útra ne juthasson ki.

A büntetlen előéletű nő ellen a főügyészség gondatlanságból elkövetett emberölés vétsége miatt emelt vádat a Balassagyarmati Törvényszéken és a Btk. alapján felfüggesztett szabadságvesztés kiszabására és 157.000,- Ft bűnügyi költség megfizettetésére tett indítványt.

(ugyeszseg.hu)

[htmlbox BDT]

Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.