Fantomdiákokkal csalt egy iskola


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Osztályozták is a nem létező diákokat, harminchat gyanúsítottat már kihallgattak –  adta hírül az adóhatóság.


Fantomdiákok ültek az alapfokú művészetoktatási intézmény padjaiban – olvasható az adóhatóság honlapján. A NAV pénzügyi nyomozói által beszerzett bizonyítékok szerint az alapítványi iskola lejelentett képzésein 311 tanuló nem vett részt. Az iskola fenntartója több mint 30 millió forintot tett zsebre jogosulatlanul.

A szabolcsi székhelyű iskola a megyében több városban működtetett telephelyet. Az iskolát működtető alapítvány a támogatási kvóta elérése érdekében olyan diákokat is lejelentett, akik valójában nem jártak az iskolába. A beiratkozáshoz nyereményjátékot hirdettek, televíziót ígértek a toborzásnál. Így szerezték meg a diákok személyes adatait.

Polgári Jog: havonta megjelenő online folyóirat

Az új folyóirat célja, hogy tudományos igénnyel, de a gyakorlat számára is hasznosítható módon, a gyakorlatban felmerülő problémákra fókuszálva mutassa be a Polgári Törvénykönyvet.
Főszerkesztő: dr. Vékás Lajos

További részletek, megjelenés >>

A NAV pénzügyi nyomozói az iskola naplójában és egyéb dokumentációjában olyan bejegyzéseket találtak, amelyekkel az elkövetők valószerűnek álcázták a csalást: például osztályozták a nem létező diákokat.

Az ügyben a NAV észak-alföldi pénzügyi nyomozói költségvetési csalás és magánokirat hamisítás miatt folytattak nyomozást. Harminchat gyanúsítottat kihallgattak, és zárolták az iskola bankszámláját. A gyanúsítottak között igazgatók, gazdasági vezetők és tanárok szerepelnek.

A nyomozók nyomozás iratait vádemelési javaslattal küldik meg a Nyíregyházi Járási Ügyészségnek. Az elkövetőket kettőtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel sújthatja a bíróság
 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Csökkenő kkv terhek, szigorítások a közreműködők tevékenységében – Módosult az ESG törvény

Négy hónappal az új ESG törvény elfogadását követően jelent meg a törvény első módosítása, amely számos ponton átalakítja, illetve kiegészíti az ESG adatszolgáltatásra, a nyilvántartásokra és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát (SZTFH) megillető hatósági jogkörökre vonatkozó rendelkezéseket. A módosításról Györfi-Tóth Péter, partner, a DLA Piper Hungary ESG szakterületének vezetője és Dránovits Dóra, a DLA Piper Hungary szenior ügyvédje készítettek összefoglalót.