Fogalmazói állásokra lehet jelentkezni


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

 Augusztus végéig várják a jelentkezőket a fogalmazói álláshelyekre kiírt pályázatokra – közölte az Országos Bírósági Hivatal (OBH).


A bírói tisztség ellátásához szükséges ismeretek megszerzése céljából önálló hatáskörrel dolgozó bírósági fogalmazónak jelentkezők a felvételi eljárásban versenyvizsgát tesznek.

A felvett bírósági fogalmazók a hároméves joggyakorlat ideje alatt folyamatos képzésekkel valamennyi ügyszakban gyakorlatot szereznek: közreműködnek a büntető, a polgári, a közigazgatási és munkajog területén első- és másodfokú bírói munkában, megismerik a cégbíróság munkáját, az ügyfélszolgálati irodák, kezelőirodák működését, határozattervezeteket szerkesztenek, tárgyalási jegyzőkönyvet vezetnek. A fogalmazók az ügyfélfogadási napokon beadványokat szerkesztenek, eljárásjogi ismeretekkel segítik a jogkereső állampolgárokat, lehetőségük van részt venni külföldi ösztöndíjprogramokban és tanulmányutakon, és nyelvtudásuk továbbfejlesztésére is alkalom nyílik.

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

 

A tapasztalatok szerint a fogalmazói időszakban megszerzett tudás nagyban hozzájárul a szakvizsgák sikeres letételéhez – írta az OBH.

Idén a második félévében 11 megyében összesen 29 bírósági fogalmazói álláshely várja a jogi végzettségű fiatalokat. A jelentkezés feltételeiről és a megújult felvételi eljárásról részletes információk elérhetőek a www.birosag.hu weboldalon, a Pályázatok címszó alatt.

A pályázatot személyesen vagy postán az Országos Bírósági Hivatalba kell eljuttatni augusztus 31-éig.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Papírból PDF – az új ingatlan-nyilvántartás

A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.