Fogházba kell mennie vontatósofőrnek, mert egy gyerek halálát okozta


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Helybenhagyták másodfokon annak a férfinak a fogházbüntetését, aki mezőgazdasági vontatójával egy gyermek halálát okozta Vas megyében.

A Szombathelyi Járásbíróság első fokon halálos közúti baleset gondatlan okozása vétségében mondta ki bűnösnek a vádlottat, és emiatt 1 év 8 hónap fogházra, valamint 375 ezer forint pénzbüntetésre ítélte, hat évre eltiltotta a járművezetéstől és kötelezte a bűnügyi költségek megfizetésére – derül ki a Szombathelyi Törvényszék közleményéből.

A vádlott tavaly június 24-én este a szalmabálákkal megrakott mezőgazdasági vontatójával két alsórendű út kereszteződésében nem adott elsőbbséget a védett úton haladó személygépkocsinak és emiatt a két jármű összeütközött.

Az autó hátsó ülésén szabályosan, bekötve két kisgyermek utazott. Egyikük ülését a mezőgazdasági gép villája kirepítette az autóból, az ötéves kislány pedig azzal együtt az oldalára borult vontató alá szorult.

A gyerek másnap a kórházban meghalt, az autó vezetője pedig súlyosan megsérült.

A vádlott és védője a szabadságvesztés végrehajtásának felfüggesztését és a járművezetéstől eltiltás időtartamának csökkentését kérve fellebbezett az elsőfokú ítélet ellen, de a törvényszék helybenhagyta a járásbíróság döntését, amely így jogerős lett.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 5.

Többször is megsértette a klasszifikációs rendelkezéseket a TV2

Újabb televíziós műsorok készítéséhez járul hozzá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa. A testület ugyanakkor a december 3-i ülésén két eljárásban is megbírságolta a TV2 Zrt.-t, és több médiaszolgáltatóval szemben is vizsgálatot indított – közölte a hatóság kommunikációs igazgatósága csütörtökön.

2024. december 5.

Az áldozatsegítés az Igazságügyi Minisztérium egyik legfontosabb feladata

Az áldozatsegítés az Igazságügyi Minisztérium (IM) egyik legfontosabb feladata; a büntetőeljárás hagyományosan az elkövetők felkutatására és megbüntetésére koncentrál, de az is fontos, hogy a bűncselekmények áldozatai kapjanak segítséget az államtól – erről beszélt Tuzson Bence igazságügyi miniszter az Igazságügyi Minisztérium évzáró áldozatsegítési konferenciáján Budapesten, csütörtökön.