Brüsszel beperli Magyarországot a szuverenitásvédelmi törvény miatt
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Ceglédi Járásbíróság a pénteken nyilvános tárgyaláson ítéletet hirdetett annak a férfinak az ügyében, akit rablás bűntette miatt a bíróság 2 év – végrehajtásában 5 év próbaidőre felfüggesztett – börtönbüntetésre ítélt.
Augusztus 12-én este a vádlott testvérével abonyi lakóhelyére tartott, amikor felfigyelt az arra sétáló sértettre. Miután úgy gondolta, hogy a sértettnek lehet pénze, a vádlott elhatározta, hogy utána megy és megszerzi azt.
Amikor a vádlott lakóhelyéhez értek, a sértettet behívta otthonába, ahol a nála lévő készpénz átadását követelte és életveszélyesen megfenyegette. A sértett nem adta át a pénzét, ezért a vádlott meglökte a férfit, majd bántalmazni kezdte. Amikor a sértett megpróbált elmenekülni a lakásból, a vádlott nem hagyta és a sértett nyakát szorítva ismét megfenyegette. A sértett félelmében a nála lévő 5500 forintot átadta a vádlottnak, majd elfutott a helyszínről. A sértett a bántalmazás következtében nyolc napon belül gyógyuló szemtájéki sérüléseket szenvedett el.
A bíróság távmeghallgatás útján hallgatta ki a vádlottat, aki a bűnösségét a váddal egyezően beismerte és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról, melyet a bíróság elfogadott, így további bizonyítási eljárás lefolytatására nem volt szükség.
A kihirdetett ítélettel szemben az ügyész súlyosításért, végrehajtandó szabadságvesztés kiszabása érdekében terjesztett elő fellebbezést, míg a vádlott és meghatalmazott védője az ítéletet tudomásul vette. Az ítélet nem jogerős. A vádlott, aki a bíróság döntéséig letartóztatásban volt, a tárgyalást követően szabadlábra kerül.
(Jogászvilág)
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
A gyámhatóság a bíróság azonos ügyben született korábbi ítéletében foglaltakat egyszerűen mellőzve ismét elutasította a Háttér Társaság által képviselt meleg kérelmező örökbefogadásra való alkalmasságát. A megismételt eljárásban a hatóság szinte kizárólag azokat az érveket hozta fel, amelyekről néhány hónapja a bíróság már kimondta, hogy jogellenesek.
Elindult a jogi hallgatók számára meghirdetett Lawyer for a Day, valamint a vállalatértékelés iránt érdeklődő közgazdász hallgatóknak szóló Advisor for a Day esettanulmányi verseny a DLA Piper Hungary szervezésében. A megmérettetés célja, hogy a diákok valós munkakörnyezetben, mindennapi jogi és üzleti kihívásokon keresztül nyerjenek bepillantást az iroda tanácsadóinak mindennapi munkájába. A hallgatóknak október 25-ig van lehetőségük jelentkezni.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!