A pénzügyek intézését könnyítő hatpontos pénzügyi csomagról döntött a gazdaságvédelmi operatív törzs a Pénzügyminisztérium és a Bankszövetség javaslatai alapján. Több helyen fizethetünk majd elektronikusan és olcsóbbá válik az ingatlanügyintézés – olvasható a kormany.hu-n.
Ezentúl ott ahol elektronikus pénztárgép működik, lehetőség lesz az elektronikus fizetésre is. Ez további 50-60 ezer új helyet jelent és több tízmilliárd forinttal csökkenti a készpénzhasználatot.
Az elektronikus banki ügyintézés kiterjesztésével a lakosságnak és a vállalkozásoknak is egyszerűbb lesz a pénzügyek intézése. Akár évi kétmillióval is csökkenhet a személyes ügyintézések száma.
A földhivatalokra ugyanez vonatkozik, az elektronikusan benyújtható iratokkal évente 130 ezer ügyben egyszerűsödik az eljárás, például ingatlanszerzés, vagy hitelfelvétel esetén.
Széles körben díjmentessé válik az ingatlanok értékbecslése is, amit a számítások szerint az ügyek egyharmadában egy új adatbázis alapján végeznek el majd a bankok . Ez ügyfelenként 30-50 ezer forint megtakarítást jelenthet. A közjegyzői munkát is felgyorsítjuk és egyszerűsítjük, ami évi 60-70 ezer ügyfélnek jelent majd több tízezer forint megtakarítást.
Bevezetjük a digitális dokumentumkezelést, ami nagyobb biztonságot nyújt a 6,5 millió bankszámlával rendelkező embernek.
(kormany.hu)
Kapcsolódó cikkek:
2021. június 30-ig meghosszabbítják a hitelfelmondási tilalmat és a hiteltörlesztési moratóriumot
2020. október 22.

A 2020. évi CVII. törvény célja, hogy egyes kiemelt társadalmi csoportok (például nyugdíjasok, a gyermeket nevelő szülők, az álláskeresők és a közfoglalkoztatottak) számára a hitel- és kölcsönszerződésből, illetve pénzügyi lízingszerződésből eredő tőke-, kamat-, illetve díjfizetési kötelezettségére vonatkozó hiteltörlesztési, fizetési moratórium továbbra is fennmaradjon, illetve a pénzügyi nehézséggel küzdő vállalkozások helyzetének stabilizálása.
A Pénzügyi Békéltető Testület jogorvoslati eljárása
2020. szeptember 24.

Ebben a cikkünkben a Pénzügyi Békéltető Testület eljárását jogorvoslati szempontból mutatjuk be, és azt is megvizsgáljuk, kötelező-e egyáltalán egy magyarországi banknak alávetnie magát a testület által hozott döntéseknek.