Jó hír földhasználóknak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egyszerűsödhetnek a földhasználati jogosultság igazolására vonatkozó szabályok a mezőgazdasági, agrár-vidékfejlesztési és halászati támogatásokhoz kapcsolódó eljárás során, amennyiben az Országgyűlés elfogadja a 2007. évi XVII. törvény (MVH eljárási törvény) módosítására irányuló, 2015. június 2-án benyújtott törvényjavaslatot – tájékoztatott a KCG Partners Ügyvédi Társulás.


A törvényjavaslat értelmében a jelenleg megengedettnél több módon igazolható lesz a földhasználati jogosultság, így például már a felesbérleti, részesművelési, szívességi földhasználati vagy alhaszonbérleti szerződéssel is.

A hatályos MVH eljárási törvényben felsorolt igazolási módok közül hiányzik számos olyan okirat, amely a földforgalmi törvény szerint a használati jogosultság átengedésének jogcímét jelenti. A törvényjavaslat indokolása szerint a tervezett módosítás célja többek között ennek a hiányosságnak a feloldása.

A módosítás alapján már a vagyonkezelő, a haszonélvező, a tulajdonos, és a használati cseréről megállapodó vetőmag előállítók, valamint a felsorolt személyek közeli hozzátartozói is jogszerű földhasználónak minősülhetnének.

„További jó hír az érintettek számára, hogy az Országgyűlés által történő elfogadása esetén a törvényjavaslat rendelkezéseit már a 2015. évben beadott egységes kérelmekre induló eljárásokban is alkalmazni kellene” – mondta el Hajnal Márton, a KCG Partners ügyvédje.

A személyiség és a média a polgári és a büntetőjogban

Számos izgalmas, elgondolkodtató, különböző nézőpontot felvillantó tanulmány szerepel a kötetben, mely felöleli a téma polgári jogi és büntetőjogi vonatkozásait, bemutatva az ide vágó hazai bírói gyakorlatot is.

További információ és megrendelés >>


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága