Jogerősen elítéltek egy uzsorázó házaspárt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ügyészi indítványnak helyt adva jogerősen két év, illetve egy év szabadságvesztéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla egy uzsorázó kevermesi házaspárt, akik nélkülöző sértetteknek kölcsönöztek pénzt – közölte a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség szóvivője hétfőn.

A táblabíróság négy rendbeli folytatólagosan, társtettesként elkövetett uzsora-bűncselekményben mondta ki bűnösnek a vádlottakat. Az ítélőtábla a másodrendű vádlott szabadságvesztésének végrehajtását három évre felfüggesztette.

A vádlottak a Békés megyei községben 2009 márciusától 2012 februárjáig a létminimum alatti jövedelemmel rendelkező háztartásokban élő sértetteknek rendszeresen azzal a feltétellel adtak kisebb összegű kölcsönt, hogy az adósoknak – függetlenül attól, hogy az nem állt szándékukban – nagyobb mennyiségű húst, illetve tűzifát kellett vásárolniuk, majd annak értékét a hitellel együtt megfizetniük vagy a vádlottaknál ledolgozniuk. A vádlottak a nehéz körülmények között élő sértetteket és a velük együtt élő hozzátartozóikat további súlyos nélkülözésnek tették ki.

A táblabíróság döntésével helybenhagyta az ügyben másodfokon eljáró Gyulai Törvényszék ítéletét.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 15.

Hová lehet fordulni, ha a szolgáltató korlátozza vagy törli a közösségi profilt?

Az online platformok használatakor – ideértve a közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülnek egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk törlésével, de akár a profiljuk korlátozásával is anélkül, hogy az érintett szolgáltató a döntését indokolta volna. Augusztus óta ilyen esetben egy peren kívüli vitarendezésre létrehozott, szakmailag független testülethez, az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) lehet fordulni.

2024. október 15.

„Halaszthatatlan a bírák és az igazságügyi alkalmazottak bérének rendezése!”

A címben szereplő állásfoglalásukat alátámasztó adatokat és tényeket mutattak be a Fővárosi Törvényszék vezetői azon a háttérbeszélgetésen, amelyet 2024. október 14-én tartottak Budapesten. A rendezvényen a bíróságok működését napjainkban leginkább érintő kérdésekről beszéltek a megszólalók: röviden ismertették az ítélkező tevékenységet alapvetően befolyásoló jogszabályváltozásokat, majd szó esett az igazságügyi alkalmazottak nagyarányú elvándorlásának okairól és következményeiről.