Kétéves hűségidő csak készülékvásárlásnál


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A jövőben is köthetnének akár kétéves hűségidővel is előfizetői szerződéseket a társaságok. Ahogy az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága által pénteken elfogadott módosítás fogalmaz, ilyen megállapodás az előfizető kérésére jöhet létre, ha a szerződéssel készüléket is vásárol az ügyfél. 


Az elektronikus hírközlésről szóló törvényt átíró előterjesztéshez a bizottság által elfogadott módosítás azt is kimondja, hogy az ilyen formában, két évre megkötött szerződés havidíja, ha abból levonják a készülék törlesztőrészletét, nem lehet magasabb az azonos tartalmú egyéves szerződésekénél. 

A szerződés lejártakor a szolgáltató köteles ingyen kártyafüggetleníteni a készüléket. A hűségidő lejártakor a szerződés automatikusan határozatlan idejűvé válik, ám a felek azt megszüntethetik, a szolgáltatónak pedig a hűségidő lejártát megelőző három hónapban háromszor kell tájékoztatnia az ügyfelet a várható változásokról. 

 

A módosítás azt is biztosítja, hogy a szolgáltató ilyenkor nem kínálhat kedvezőtlenebb feltételeket a hűségidő alatt biztosítottaknál.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.