Konzorcium segíti a részaránytulajdon megszüntetését


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ügyvédi konzorcium csaknem négymilliárdért szünteti meg a részaránytulajdonokat.


Az eredetileg becsült 4 milliárd 30 millió forint helyett – legolcsóbb ajánlattevőként – 3 milliárd 976 millió forinttal egy hattagú ügyvédi konzorcium nyerte a föld részaránytulajdon megszüntetéséhez kapcsolódó jogi szolgáltatás elvégzését – az eredmény a hétfői Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

Az ajánlatkérő a Nemzeti Kataszteri Program Nonprofit Kft. volt.

A részaránytulajdonok megszüntetésének tervezett időpontja 2020. vége. Az ország területén 49 765 kiinduló földrészlet található, ezek oszlanak tovább a részarány-tulajdonosok között.

Új Közbeszerzési törvény – Új irányelvek

Az előadásokon szó lesz többek között az új bírálati szempontokról, a szerződésmódosításokról, a kizáró okokról, összeférhetetlenségről, az üzleti titokról, valamint az igazolásmódról is.

Időpont: 2015. november 3.

Részletes program és jelentkezés >>

A jogi szolgáltatói feladatok végzése a – részarány-földkiadás során keletkezett osztatlan közös tulajdon megszüntetésével kapcsolatos – földmérési munkákkal párhuzamosan zajlik. Az ügyvédi díjazás a kiinduló földrészletekre adott átalánydíj alapján történik, a teljesítés után, folyamatosan.

A nyertes OKTM 2015/II. Konzorcium tagjai a következők: Dr. Kovács P. Zoltán Ügyvédi Iroda, Mechler Ügyvéd Iroda, Dr. Fazekas Róbert Ügyvédi Iroda, Dr. Jászai Tamás János egyéni ügyvéd, Dr. Végh István Ügyvédi Iroda, Bujtás Ügyvédi Iroda.

A vesztes ajánlattevők pedig a következők: Dr. Dobó Sándor ügyvéd, valamint a Dr. Urbán Kristóf Ügyvédi Iroda.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.