Különös kegyetlenséggel ölt a budapesti hajléktalan


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vád szerint egy 46 éves hajléktalan férfi két embert megölt, egy harmadik férfit életveszélyesen bántalmazott, egy negyedik esetben pedig súlyos testi sértést okozott.

A vádlott, egy 46 éves hajléktalan férfi, a vádirat szerint 2017 novemberében puszta kézzel ölte meg szállásadóját egy VIII. kerületi lakásban. 2020 májusban, egy XIII. kerületi, használaton kívüli épületben pedig egy késsel oltotta ki egy ismerőse életét. A vád szerint több mint 20 alkalommal szúrta meg a férfit azért, hogy az értékeit megszerezze. Egy pár sportcipőt, és a férfi ezüst nyakláncát vette el – derül ki a Fővárosi Főügyészség közleményéből.

A férfi ezen túlmenően, 2020 nyarán, szintén a fenti XIII. kerületi épületben egy késsel egy harmadik férfit is életveszélyesen megsebesített, álmában támadt rá a sértettre. Szakszerű orvosi beavatkozás nélkül az ő halála is bekövetkezhetett volna.

A vád szerinti negyedik bűncselekményt szintén 2020 nyarán követte el; ekkor egy XIII. kerületi áruház előtt ököllel súlyosan bántalmazott egy másik hajléktalan férfit, aki ennek következtében többszörös arc-, illetve állcsont törést szenvedett.

A Fővárosi Főügyészség a férfival szemben nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, több ember, köztük védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette, valamint súlyos testi sértés bűntette miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre. A főügyészség a vádlottal szemben életfogytig tartó fegyházbüntetés kiszabását indítványozza a vádiratban azzal, hogy a bíróság a feltételes szabadságra bocsátás lehetőségét zárja ki.

(Jogászvilág)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 13.

Az EU helye a nemzetközi MI-irányítás rendszerében

Az Európai Unió mesterséges intelligenciáról szóló rendelete, az AI Act (AIA) 2024. augusztus 1-jén lépett hatályba és ahogyan az egyes rendelkezései szakaszosan alkalmazhatóvá válnak, úgy formálja át az európai szolgáltatási környezetet.

2024. szeptember 13.

A GDPR és a DMA kapcsolódási pontjai

A GDPR és a DMA kapcsolódási pontjait bemutató iránymutatáson dolgozik az Európai Bizottság és az Európai Adatvédelmi Testület (EDPB).

2024. szeptember 13.

„Az MI olyan, mint egy kalapács”

A mesterséges intelligencia veszélyeiről, konstruktív és etikus használatáról beszélt többek között Rab Árpád jövőkutatót, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöki tanácsadója az Új Médiakultúra Magazinban megjelent interjújában.