Letartóztatták egy embercsempész csoport irányítóját


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Letartóztatásba helyezte bíróság azt a 37 éves, Budapesten élő, menekültstátusszal rendelkező szír férfit, akit a Fővárosi Főügyészség azzal gyanúsít, hogy egy embercsempész csoport szervezője, irányítója volt – közölte a főügyészhelyettes.

Fürcht Pál közleményében azt írta: a gyanúsítás szerint a bűnszövetség anyagi haszonszerzés érdekében a szerb-magyar határon keresztül juttatott Magyarországra és az Európai Unió területére jogszerű tartózkodást igazoló okmányokkal nem rendelkező harmadik országbeli állampolgárokat, majd Ausztriába szállításukat is megszervezték.

Az embercsempészek gépkocsiját még 2018 szeptember 3-áról szeptember 4-re virradó éjszaka a Győr-Moson Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság járőrei tartóztatták fel az M1-es autópálya mellett. A járműben a magyar állampolgárságú sofőr négy menekültet – egy iráni, egy iraki és két szír állampolgárt – szállított volna Bécs felé.

A most egy hónapra letartóztatott férfit szervezőként, irányítóként, üzletszerűen és bűnszövetségben elkövetett embercsempészés bűntettével gyanúsítják.

Az ügynek négy gyanúsítottja van, a szír férfin kívül egy szintén már letartóztatásban lévő palesztin állampolgár, továbbá két magyar állampolgár, ez utóbbiak egyike bűnügyi felügyelet alatt áll – írta közleményében a főügyészhelyettes.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 15.

Hová lehet fordulni, ha a szolgáltató korlátozza vagy törli a közösségi profilt?

Az online platformok használatakor – ideértve a közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülnek egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk törlésével, de akár a profiljuk korlátozásával is anélkül, hogy az érintett szolgáltató a döntését indokolta volna. Augusztus óta ilyen esetben egy peren kívüli vitarendezésre létrehozott, szakmailag független testülethez, az Online Platform Vitarendező Tanácshoz (OPVT) lehet fordulni.

2024. október 15.

„Halaszthatatlan a bírák és az igazságügyi alkalmazottak bérének rendezése!”

A címben szereplő állásfoglalásukat alátámasztó adatokat és tényeket mutattak be a Fővárosi Törvényszék vezetői azon a háttérbeszélgetésen, amelyet 2024. október 14-én tartottak Budapesten. A rendezvényen a bíróságok működését napjainkban leginkább érintő kérdésekről beszéltek a megszólalók: röviden ismertették az ítélkező tevékenységet alapvetően befolyásoló jogszabályváltozásokat, majd szó esett az igazságügyi alkalmazottak nagyarányú elvándorlásának okairól és következményeiről.