Magyar szakember lett az EPO tanácsadója


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Pintz Györgyöt a Magyar Szellemi Tulajdonvédelmi Egyesület elnökét meghívták az Európai Szabadalmi Hivatal (EPO) Állandó Tanácsadó Bizottságába – közölte az ugyvedvilag.hu-val az Magyar Szellemi Tulajdonvédelmi Egyesület.


Első alkalommal fordult elő a 38 tagállamot tömörítő Európai Szabadalmi Hivatal 40 éves történetében, hogy magyar szakembert választottak be tanácsadó testületükbe.

A tagokat rendszerint három évre választják, és különböző módon kerülnek kiválasztásra. 10 tag képviseli az ipari szektort, 10 tag kerül ki a hivatásos szabadalmi képviselőkből, további 10 tagot pedig az EPO elnöke választ személyesen ki.

Pintz Györgyöt az Európai Szabadalmi Hivatal elnöke ad personam választotta. Három évig viseli a tisztséget. A bizottság működésének lényege, hogy a szabadalmi jogban jártas szakemberek is hatással lehessenek az európai szabadalmi rendszer fejlődésére.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.