Magyarország félmilliárd euró kölcsönt kap az EU-tól munkahelyvédelemre


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Elfogadta az Európai Bizottság Magyarország igény a SURE munkahelyvédelmi programban való részvételre. Magyarország 504 millió eurót kap.

Deutsch Tamás, európai parlamenti képviselő, hétfőn posztolt arról a Facebookon, hogy Magyarország félmilliárd euró nagyságú összeget kap az unió SURE nevű programjából. Az értesülést szerdán megerősítette az Európai Bizottság. A bejelentés szerint 504 millió eurónyi kölcsönt javasolnak Magyarország számára, a javaslatot az Európai Tanács elé terjesztik majd.

Munkajog - új visi box (640x360_ujvisi_box)

A SURE alap összesen 100 milliárd eurós nagyságban nyújt hitelt a tagállamok rövidtávú munkahelymegtartó, illetve bérkiegészítő programjaira. Első körben augusztus végén fogadott el tagállami igényeket a bizottság. A magyar pályázat kérdése húzódott a legtovább, mert a bizottság vizsgálta, hogy a magyarországi programok megfelelnek-e a bizottsági feltételeknek.

Stábunk hétfőn érdeklődött az ügyben a bizottságnál, akkor azt mondták, a tárgyalások még folyamatban vannak a magyar hatóságokkal a technikai részletekről. A program az unió kiváló hitelminősítését kihasználva nyújt kedvező kölcsönt a tagállamoknak. Eddig 17 tagállamnak 87,8 milliárd eurót ítéltek meg.

(hu.euronews.com)




Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.