Marihuánát csempészett, hét évet kapott


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen hét év börtönbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla egy albán férfit, aki 25 kilogramm marihuánát próbált Magyarországon keresztül Németországba csempészni.

A táblabíróság különösen jelentős mennyiségű kábítószerre elkövetett kábítószer birtoklásának bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottat, és a szabadságvesztés mellett hét évre kiutasította Magyarország területéről.

A vádlott 2017 tavaszán kölcsönkérte egy barátja autóját. A járműben a férfi megbízói kábítószert rejtettek el, amit a vádlottnak Düsseldorfba kellett volna szállítania. Hogy a feladatnak eleget tegyen, a vádlott rábeszélte az autó tulajdonosát, hogy néhány napra utazzanak el együtt Németországba szórakozni.

Május 2-án délelőtt jelentkeztek belépésre a röszkei határátkelőhelyen. A pénzügyőrök ellenőrizték az autót, és a csomagtartóban megtalálták a vádlott dupla fenekű bőröndjét, amelyben 11 csomagban 4839 gramm marihuánát rejtettek el. Három nappal később, a vádlott kihallgatását követően, ismét átvizsgálták a vámosok a kocsit, és újabb 22 csomagban több mint húsz kilogramm marihuánát találtak a jármű hátsó futóművének jobb és baloldali zárt üreges részében.

A szakértői vélemény szerint a drogszállítmány teljes hatóanyag tartalma a különösen jelentős mennyiség alsó határának legkevesebb 2,13-szorosa volt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.