Motorcsónakon menekültek a svéd korona-ékszerrablók


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A rablók tegnap éjjel törtek be a katedrálisba, ahol a koronaékszerek egy része ki volt állítva.

A rablók IX. Károly király (1604-1611) és lánya Krisztina királynő koronáit vitték magukkal, amelyek felbecsülhetetlen értéket képviselnek.

A rendőrség egyelőre nem jutott a rablók nyomára, annak ellenére, hogy a rablás felfedezését követően földön, vízen és levegőben is mozgósítottak minden bevethető rendőri egységet az elkövetők elfogása érdekében.

Az egyik szemtanú úgy nyilatkozott a svéd Aftonbladetnek, hogy egy kis fehér motorcsónakot látott, amelyre két rohanó férfi ugrott fel. Hívták a rendőrséget és bejelentették, hogy a két férfi valamit elvitt  a templomból.”

A rendőrségi szóvivő öszíntén elsimerte, hogy egyelőre a rablók vannak előnyben, mert nem sikerült a nyomukra akadni. Illetve elmondta: “A svéd hatóságok szerint a koronáknak piaci értékük nincsen, mivel felbecsülhetetlen nemzeti kincsek.”

A katedrális papja szerint az elkövetők a svéd társadalmat loták meg, azzal, hogy elvitték a svéd kulturális örökség darabjait.”

(telegraph.co.uk)


Kapcsolódó cikkek

2023. szeptember 27.

Kik is azok a „deinfluenszerek” és milyen szabályok vonatkoznak rájuk?

Míg az influenszer fogalma mára széles körben elterjedt, a deinfluenszer egy kevésbé bevett kifejezés: ezek a véleményvezérek jellemzően a túlfogyasztás káros hatásaira, valamint az influenszer-marketing ellentmondásaira hívják fel a figyelmet. Ebből adódóan, ahogy az influenszerek, úgy a deinfluenszerek tevékenysége is jelentős versenyjogi és fogyasztóvédelmi kockázatokkal járhat, amelyekről Bakos Rebeka és Marosi Zoltán, a DLA Piper Hungary versenyjogi csoportjának szakértői készítettek összefoglalót.

2023. szeptember 26.

Húsz évi pereskedés után került vissza két értékes műtárgy egy zsidó vállalkozó leszármazottjához Horvátországban

Húsz évi pereskedés után került vissza egy 18. és egy 19. századi francia festő egy-egy értékes műve Andrew Reichsman Egyesült Államokban élő filmproducerhez, akinek zsidó felmenőit 1941-ben az usztasák vezette Független Horvát Állam (NDH) deportálta, vagyonukat pedig elkobozta – írta a Jutarnji List című horvát napilap hétfőn.