NEM OKÉ – Összefogás az iskolai zaklatás ellen


A NEM OKÉ kampány célja, hogy az iskolai bántalmazást át- és túlélők trauma- és gyógyulásbeszámolóinak segítségével reményt adjon a jelenleg érintetteknek. A WMN-hez érkezett történetekből, a ma már felnőtt érintettek írásaiból is jól látszik, hogy a gyerekkorban átélt traumák nem múlnak el nyomtalanul.

A Delta Produkció óriási sikerrel bemutatott Darázs című előadása az iskolai zaklatás, a feldolgozatlan, kibeszéletlen fiatalkori traumák hosszú távú hatásait tárja elénk, Ördög Tamás rendezésében, Sodró Eliza és Kiss-Végh Emőke közreműködésével. A Delta Produkció azonban a színházi előadáson túl is szeretne tenni a sokakat érintő, akár életeket is veszélyeztető jelenség ellen, ezért a WMN magazinnal karöltve egy történetgyűjtő kampányt indítottak NEM OKÉ címmel.

„Nem tudom, hogy valaha meg tudok-e szabadulni teljesen az akkor elszenvedett sérelmektől.”

„Mikor megelégeltem és segítségért fordultam az osztályfőnökhöz, ő csak széttárta a karjait.”

„Senkinek nem említettem. Se otthon, se a suliban.”

Ezek az őszinte és hiteles történetek megmutatják, hogy ami velük történik az NEM OKÉ. De nincsenek egyedül, van kiút. Minden ember, minden történet számít és segíthet másoknak!

JÓTÉKONYSÁGI EST

A NEM OKÉ kampány végállomása a 2024. december 9-én, hétfőn, az Átriumban megrendezendő jótékonysági est, melyen az eddigi partnerek mellé további vállalkozások, cégek, magánemberek is beállhatnak a bántalmazott gyermekek mellé. Az adományok több száz embernek biztosíthatnak helyet a Delta Produkció előadásán, valamint a hozzá kapcsolódó edukációs programban. Az edukációs foglalkozások célja, hogy segítsenek felismerni, megelőzni, valamint kiutat mutatni az bántalmazások érintettjeinek, illetve környezetüknek. A jótékonysági estre megvásárolt jegyek összegéből a Delta Produkció ingyenes részvételi lehetőséget biztosít a rászorulóknak: egy darab jegy árából egy diák és egy pedagógus tud részt venni az edukációs programban.

Gerlóczi Judit, a Delta Produkció vezetője hangsúlyozta:

“A bullying ma már az egyik legsúlyosabb gyerekeket, fiatalokat, szülőket sújtó probléma. A szándékos, szisztematikus bántalmazás rengeteg családot érint, és akár emberéletekbe is kerülhet. A gyerekek, de sokszor a hozzájuk tartozó felnőttek is áldozatok, akik gyakran teljesen tehetetlennek érzik magukat. A Darázs című előadásunkkal, a NEM OKÉ kampányunkkal és jótékonysági estünkkel azt szeretnénk elérni, hogy minél kevesebben érezzék magukat egyedül a bajban, és tudják, hogy van kiút, van segítség, hogy együtt összefogva igenis sokat tehetünk a bullying ellen.”

A NEM OKÉ kampány támogató nagykövete Király Júlia közgazdász, a Magyar Nemzeti Bank korábbi alelnöke. A NEM OKÉ védnökei:

Beck Zoltán énekes, dalszerző – 30Y

Borbély Alexandra színművész – Katona József Színház

Bombera Krisztina újságíró, külföldi tudósító

Buday Kollárik Tímea ügyvezető igazgató – Menedzserszövetség, Joint Venture Szövetség

Canjavec Judit ügyfélkapcsolati vezető – radiocafé

Dr. Máté Gábor magyar származású kanadai orvos

Dr. Schwab Richárd gasztroenterológus, belgyógyász, kutatóorvos

Erős Antónia újságíró, televíziós műsorvezető – RTL

Gazsi Zoltán ügyvezető igazgató – Eisberg

dr. Oczella Péter pszichiáter

Puskás Tamás rendező, igazgató – Centrál Színház

Rónai Egon újságíró, televíziós-rádiós műsorvezető – ATV

Varga Dániel olimpiai és világbajnok vízilabdázó

Virág Judit műkereskedő, művészettörténész – Virág Judit Galéria

A NEM OKÉ program pszichológus szakmai hátterét az Országos Iskolapszichológiai Módszertani Bázis, gyerekjogi hátterét pedig az UNICEF Magyarország biztosítja.

A jótékonysági esten a Delta Produkció az előadás megtekintése után közönségtalálkozóra, illetve szakemberekkel való közös beszélgetésre várják a támogatókat.

Forrás: Delta Produkció


Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Papírból PDF – az új ingatlan-nyilvántartás

A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.