Brüsszel beperli Magyarországot a szuverenitásvédelmi törvény miatt
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt ítélt első fokon 12 és 9 év szabadságvesztésre a Miskolci Törvényszék két fiatalt szerdán – közölte a bíróság szóvivője.
Gyurán Ildikó közölte: az elsőfokú ítéletben a bíróság megállapította, hogy a két vádlott 2015. június 2-án késő este ismerősökkel beszélgetett Sajóbábonyban az utcán. Rá akartak gyújtani, de nem volt tüzük, ezért berúgták a 78 éves sértett lakásának ajtaját, és bementek.
Az ágyban fekvő idős nőtől először csak tüzet kértek, majd pénzt is. Az asszony nem adott nekik, és kérte, hogy hagyják békén. Ekkor egyikük fejbe rúgta, társa pedig seprűnyéllel és ököllel ütötte. A sértett leesett az ágyról, de nem hagyták abba a bántalmazását.
A két fiatal ezután átkutatta a lakást, de nem talált pénzt. A magatehetetlen sértettet másnap reggel találták meg hozzátartozói. Kórházba vitték, ahonnan később hazaengedték, de már nem tudott gondoskodni magáról, néhány nap múlva ismét kórházba került, és július 20-án meghalt.
A bíróság az első rendű vádlottat 12 év fegyházra, társát – aki tette elkövetésekor még tizenhat éves sem volt – 9 év szabadságvesztésre ítélte, amelyet fiatalkorúak börtönében kell letöltenie.
A törvényszék enyhítő körülményként értékelte az időmúlást és a vádlottak személyiségzavarát, súlyosítóként pedig azt, hogy az elsőrendű vádlott büntetett előéletű, továbbá a társas elkövetést és azt, hogy három minősítő körülmény is fennállt. Szintén súlyosító körülmény az élet elleni cselekmények elszaporodottsága Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.
A vádlottak és védőik felmentésért, illetve enyhítésért fellebbeztek, így az ítélet nem jogerős.
(MTI)
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
A gyámhatóság a bíróság azonos ügyben született korábbi ítéletében foglaltakat egyszerűen mellőzve ismét elutasította a Háttér Társaság által képviselt meleg kérelmező örökbefogadásra való alkalmasságát. A megismételt eljárásban a hatóság szinte kizárólag azokat az érveket hozta fel, amelyekről néhány hónapja a bíróság már kimondta, hogy jogellenesek.
Elindult a jogi hallgatók számára meghirdetett Lawyer for a Day, valamint a vállalatértékelés iránt érdeklődő közgazdász hallgatóknak szóló Advisor for a Day esettanulmányi verseny a DLA Piper Hungary szervezésében. A megmérettetés célja, hogy a diákok valós munkakörnyezetben, mindennapi jogi és üzleti kihívásokon keresztül nyerjenek bepillantást az iroda tanácsadóinak mindennapi munkájába. A hallgatóknak október 25-ig van lehetőségük jelentkezni.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!