Testi sértéssel vádolják az agresszív kutya gazdáját


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Testi sértés miatt vádat emeltek egy zalaegerszegi kutyatulajdonos ellen, mert az állat a lakásból kiszabadulva megtámadott az utcán egy járókelőt és maradandó fogyatékosságot okozott – közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője.

Pirger Csaba közölte: a jelenleg 59 éves vádlott a körbekerített ingatlanján tartott egy négyéves keverék kutyát. Nem gondoskodott azonban megfelelően a mintegy 45 kilogramm súlyú kan kutya biztonságos őrzéséről, ezért az eb 2018 júliusában egy hajnalban kinyitotta a be nem zárt lakásajtót, majd az udvarra jutva – nem először – az ott tárolt holmikon keresztül átmászott a 140 centiméter magas kerítésen az utcára.

A sértett kora reggel a munkahelyére tartott, amikor a kiszabadult kutya az utcán rárontott, a fogaival a karjánál fogva a földre rántotta, majd az egész testét marcangolni kezdte. Az állat támadásának az vetett véget, hogy a gazdája meghallotta a sértett segélykiáltásait, odasietett és a földre teperte a kutyáját.

A sértett mély, harapott sebeket szerzett, emellett többszörös csonttörést és számos más súlyos sérülést szenvedett, felgyógyulása négy hónapig tartott.

A kutyatámadástól elszenvedett, maradandó testi fogyatékosságnak minősülő sérülések miatt az eb gazdája ellen testi sértés miatt emelt vádat a Zalaegerszegi Járási Ügyészség.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.