Brüsszel beperli Magyarországot a szuverenitásvédelmi törvény miatt
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Enyhítette, jogerősen tizenkét év fegyházbüntetéssel sújtotta a Szegedi Ítélőtábla csütörtökön azt a férfit, aki 1997-ben, újév napján egy rablás során agyonlőtte egy békéscsabai áruház raktárvezetőjét. Az elkövetőt húsz évvel később sikerült azonosítani.
A táblabíróság nyereségvágyból elkövetett emberölés bűntettében mondta ki bűnösnek az 52 éves vádlottat, aki a büntetés négyötödének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra. A férfinak vissza kell fizetnie az elrabolt csaknem két és fél millió forintot is.
A vádlott 1996 végén kapta a tippet egy békéscsabai cégnél pénztárosként dolgozó ismerősétől, hogy munkaszüneti napokon csak egy ember tartózkodik a vállalkozás raktáráruházában, akire rá lehet ijeszteni, hogy kinyissa a páncélszekrényt.
Újév napján kora reggel a vádlott Békéscsabára utazott, magával vitt egy illegálisan vásárolt 9 milliméteres kaliberű pisztolyt és egy maszkot. A kerítésen bemászott a telekre, elrejtőzött, majd a 44 éves raktárvezető után ment, aki éppen a páncélszekrénybe pakolt. A vádlott pisztollyal fenyegetőzve követelte a pénzt a sértettől. A raktáros egy üveggel hadonászva próbálta eltéríteni őt a szándékától, majd felé lépett, de több méterre tőle megállt. A vádlott ekkor mellkason lőtte. Ezután a feltápászkodó férfit hasba, amikor pedig menekülni próbált, hátba lőtte. A raktárvezető néhány másodpercen belül meghalt.
A vádlott a páncélszekrényből magához vett csaknem 2,5 millió forintot és a kerítésen átmászva távozott, de közben elhagyta a maszkot. Az abban talált hajszálból vett DNS-minta alapján sikerült azonosítani húsz évvel később a más bűncselekmény miatt fegyházbüntetését töltő vádlottat.
A táblabíróság döntésével enyhített az első fokon eljáró Gyulai Törvényszék által kirótt húszéves fegyházbüntetésen.
(MTI)
Brüsszel fokozta jogi nyomásgyakorlását Magyarország szuverenitásvédelmi törvénye ellen, azzal érvelve, hogy az alapvető jogok széles körét sérti a jogszabály.
A gyámhatóság a bíróság azonos ügyben született korábbi ítéletében foglaltakat egyszerűen mellőzve ismét elutasította a Háttér Társaság által képviselt meleg kérelmező örökbefogadásra való alkalmasságát. A megismételt eljárásban a hatóság szinte kizárólag azokat az érveket hozta fel, amelyekről néhány hónapja a bíróság már kimondta, hogy jogellenesek.
Elindult a jogi hallgatók számára meghirdetett Lawyer for a Day, valamint a vállalatértékelés iránt érdeklődő közgazdász hallgatóknak szóló Advisor for a Day esettanulmányi verseny a DLA Piper Hungary szervezésében. A megmérettetés célja, hogy a diákok valós munkakörnyezetben, mindennapi jogi és üzleti kihívásokon keresztül nyerjenek bepillantást az iroda tanácsadóinak mindennapi munkájába. A hallgatóknak október 25-ig van lehetőségük jelentkezni.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!