Több mint 8000 távmeghallgatás tartottak az első félévében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Egyre többet használják a bírák a távmeghallgatást a polgári-, a büntető- és a szabálysértési eljárásokban egyaránt.

A távmeghallgatások száma hónapról hónapra növekvő tendenciát mutat, 2020. I. félévében már 8246 távmeghallgatást tartottak a bírák a polgári és büntetőeljárások során. Az érintett időszak adatai alapján a Székesfehérvári Törvényszéken használta legtöbbször – 1291 alkalommal – a VIA VIDEO rendszert.

forrás: birosag.hu

A legtöbb esetben még mindig a büntetőeljárásokban – a fogva lévő terheltek esetében – jellemző ez a meghallgatási forma. Ennek révén kiküszöbölhetők a fogvatartottak szállításával járó biztonsági kockázatok, továbbá jelentősen csökkenthetők az eljárásokban felmerülő költségek és meggyorsíthatók az eljárási cselekmények.
A vizsgált időszakban 6929 vádlott, 530 szabálysértés alá vont személy, 485 tanú és 202 polgári peres fél meghallgatására került sor távmeghallgatás útján.

forrás: birosag.hu

(birosag.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.