Új elnök a Budapesti Ügyvédi Kamara élén


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A több mint nyolcezer fővárosi tagot egybefogó szakmai önkormányzati köztestület, a Budapesti Ügyvédi Kamara dr. Tóth M. Gábor ügyvédet választotta meg elnökévé november 16-án. Az új elnök megbízatása négy évig tart.

A negyvenöt éves új elnök főleg büntetőügyekkel foglalkozik, csakúgy, mint az új főtitkárrá választott, vele kortárs dr. Gyalog Balázs is. A három cikluson át elnöki tisztet betöltő dr. Réti László nem indult a választáson.

A kamarai tisztújításon két elnökjelölt közül választhatott a tagság. A megfigyelők szerint egy eszközeiben újszerű, informatív és korrekt kampány lezárása után a másik jelöltet, dr. Németh Zsoltot a kamara elnökségi tagjává választották.

Nyilatkozatában az új elnök hitet tett az ügyvédi hivatásrend egysége, valamint a szakmailag magas szintű és morálisan kikezdhetetlen ügyvédi működés mellett. Dr. Tóth M. Gábor hangsúlyozta, hogy az ügyvédség az igazságszolgáltatás rendszerének nélkülözhetetlen, egyben nagyon sajátos, szuverén szereplője. Ezen jellemzői – amelyek a jogkereső állampolgárok számára alapvetően fontos bizalmi tényezők – az ország demokratikus berendezkedésének és működésének elengedhetetlen feltételei, tette hozzá.


Kapcsolódó cikkek

2023. június 6.

A kormány benyújtotta a jövő évi adótörvényeket az Országgyűlésnek

A kormány megőrzi a személyi jövedelemadó alacsony szintjét, a családi adókedvezményt, a négygyermekesek, a 30 év alatti anyák és a 25 éven aluliak adómentességét, emellett továbbra is garantálja az alapvető élelmiszerek kedvezményes áfakulcsát – hangsúlyozta a Pénzügyminisztérium (PM) közleménye, amellyel bejelentette, hogy a kormány kedden benyújtotta az adótörvényeket, és még a nyári szünet előtt elfogadhatja az Országgyűlés azokat.

2023. június 5.

Uniós bíróság: a 2019-es lengyel igazságügyi reform sérti az uniós jogot

A 2019 decemberében elfogadott lengyel igazságügyi reform sérti az uniós jogot, ugyanis nem felel meg a függetlenség és a pártatlanság követelményének egyebek mellett a legfelsőbb bíróság fegyelmi tanácsának működése – közölte ítéletét az Európai Unió luxembourgi székhelyű bírósága hétfőn.