Új nemzetközi magánjogi kódex készül


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Új nemzetközi magánjogi kódex megalkotásáról döntött a kormány, a törvény koncepcióját ez év novemberre, a normaszöveg tervezetét jövő novemberre kell megalkotnia az Igazságügyi Minisztériumnak – olvasható a Magyar Közlöny szerdai számában.


A kormányhatározat elrendeli a nemzetközi magánjogról szóló 1979-es törvényerejű rendelet átfogó korszerűsítését. Ennek érdekében létrejön a Nemzetközi Magánjogi Kodifikációs Bizottság, november 30-ig kidolgozzák az új szabályozás koncepcióját, 2016. január 31-ig lefolytatják a koncepcióról a szakmai, társadalmi vitát, majd pedig a koncepció alapján 2016. november 30-ig megalkotják az új nemzetközi magánjogi szabályozás normaszövegének tervezetét.

Jogesetelemzés felsőfokon

Valós munkaügyi jogvitás ügyek feldolgozása dr. Berke Gyula, dr. Pál Lajos, dr. Lőrincz György és Tálné dr. Molnár Erika közreműködésével.

2015. június 9. – Best Western Hotel Hungária, Budapest

További részletek és jelentkezés>>

A Nemzetközi Magánjogi Kodifikációs Bizottság elnöke Vékás Lajos akadémikus, aki korábban az új polgári törvénykönyv kodifikációját irányította, a bizottság társelnök Berke Barna államtitkár, a bizottság tagjai között van Martonyi János professor emeritus, az első és a második Orbán-kormány külügyminisztere, valamint egyetemi tanárok és kúriai bírák.

A nemzetközi magánjog államok, illetve állampolgárok polgári jogi ügyleteivel – így többi között szerződések, vagy házasság, öröklés, szellemi alkotások jogával – foglalkozik.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.