Vádat emeltek egy bűnszervezet tagjai ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az ügyészség vádat emelt az Egyesült Királyságból irányított, úgynevezett unokázós csalásokra specializálódó bűnszervezet tagjai ellen.

A Fővárosi Főügyészség pénteki közleménye szerint a bűnszervezetet négyen – egy negyvenegy éves férfi és élettársa, egy negyvenéves nő, továbbá a nő húga és sógora – hozták létre, hogy idős emberektől pénzt és ékszereket csaljanak ki.

A vádlottak 2018 júniusától 2019 júniusáig több mint 40 millió forintnyi értékhez jutottak hozzá.

A módszerük az volt, hogy egyikük Magyarországon élő időskorúakat hívott fel és a sértett közeli hozzátartozójának adta ki magát. Azt állította, hogy autóbalesetben nagy kárt okozott és kiskorú sérült is van. A telefont a csaló ezután átadta annak, aki az állítólagos balesetben részes személygépkocsi sofőrjének adta ki magát, vagy a helyszínen tartózkodó „mentősnek”, aki megerősítette a történetet.

A telefonálók nagyobb összeget, illetőleg ékszereket kértek az okozott kár rendezésére, jelezve, hogy elküldenek valakit az értékekért. A vádlottak több mint negyvenmillió forintnyi értékhez jutottak hozzá. A pénzt átutalással és banki befizetéssel osztották meg egymással.

A Budapesti I. és XII. kerületi Ügyészség huszonkét ember, köztük egy fiatalkorú ellen emelt vádat többrendbeli, időskorúak sérelmére, bűnszervezetben és üzletszerűen elkövetett csalás bűntette, egyes vádlottakkal szemben pénzmosás bűntette miatt is a Fővárosi Törvényszéken.

Tíz vádlott letartóztatásban van, öten bűnügyi felügyelet alatt állnak.

Az ügy felderítésében a magyar rendőrség együttműködött külföldi társhatóságokkal. Több nemzetközi-és európai elfogatóparancs továbbra is érvényben van.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 11.

Az online vizsgák biztonsági kérdései

Az online vizsgák egyre népszerűbbek az oktatásban, azonban számos biztonsági kihívást rejtenek magukban. Ebben a cikkben bemutatjuk az online vizsgák biztonsági kihívásait, problémáit, a lehetséges fenyegetéseket és a gyakorlati tanácsokat, amelyek segítenek a felhasználóknak biztonságban maradni.