Változhat a ET Parlamentjének eljárásrendje


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A javaslat szerint a képviselők egyhatodának indítványára, – akik öt különböző nemzetből származnak- a plenáris ülésszak kezdetén lehetne vitatni a nemzeti delegációk megbízásának érvényességét.

Az Európa Tanács Parlamentje (továbbiakban: Parlament) döntési mechanizmusának koherensebbé, hatékonyabbá tétele és a legitimáció növelése érdekében az eljárási szabályokkal foglalkozó bizottság javaslatot dolgozott ki a Parlament a nemzeti delegációk megbízóleveleivel és szavazás feltételeivel kapcsolatos eljárási szabályainak módosítására.

A pénteken elfogadott javaslat Petra de Sutter belga képviselő jelentésén alapul, amelyben a képviselő azt javasolja, hogy a nemzeti delegációk megbízását a maguk összességében a plenáris ülésszakok megnyitásakor lehessen csak érdemben vitatni a parlamenti képviselők legalább egyhatodának indítványára, akik legalább öt különböző nemzetet képviselnek. A javaslat szerint a megbízások vitatására vonatkozó indítványokat a részülések megnyitását megelőző hétig lehetne előterjeszteni.

(coe.int)


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 18.

Szigorítana a dohányfüstmentesebb környezet érdekében az EU

Az Európai Bizottság dohányfüstmentességet vezetne be bizonyos kültéri tereken is azzal a céllal, hogy az emberek, elsősorban a gyermekek és fiatalok hatékonyabb védelmet élvezhessenek a passzív dohányzás és az aeroszolok hatásaival szemben.

2024. szeptember 18.

Uniós szóvivő: megkezdik a 200 millió eurós bírság levonását

Az Európai Bizottság megkezdi levonni a Magyarországnak szánt esedékes uniós kifizetésekből az EU bírósága által az országra kiszabott 200 millió eurós bírságot, miután a magyar kormány a határidőig nem fizette be az összeget – jelentette be a bizottság szóvivője szerdán.

2024. szeptember 17.

Digitális identitást javasol a cégeknek a Draghi-jelentés

Európa drámai változások előtt áll, a világkereskedelem lassul, a geopolitika töredezetté válik, a technológiai változások felgyorsulnak, a régóta bevált üzleti modellek megkérdőjeleződnek, és néhány kulcsfontosságú gazdasági függőség hirtelen geopolitikailag sebezhetővé válik – hívta fel a figyelmet Mario Draghi volt olasz miniszterelnök és az Európai Központi Bank (EKB) korábbi elnöke kedden Strasbourgban.