Változnak az ügyek befogadási szabályai


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Kúria október 16-án tartott teljes ülést, amelyen több előadást tartottak az új Polgári Perrendtartás és az új Közigazgatási Perrendtartás hatálybalépésével kapcsolatos változásokról.


Befogadási eljárási szabályok alkalmazásáról és az információszabadságról és az információs önrendelkezési jogról szóló törvény (továbbiakban: Infotörvény) módosításáról tartottak előadásokat a legfelsőbb bírói fórum bíráinak a Kúria Teljes Ülésén 2017. október 16-án.

A Kúria dísztermében dr. Darák Péter, elnök üdvözölte a résztvevőket, köszöntötte a Kúriára újonnan kinevezett bírákat és búcsúzott a nyugdíjba vonuló munkatársaktól. A Kúria elnöke felhívta a figyelmet arra, hogy az új polgári és közigazgatási perrendtartási kódexek értelmében január elsejétől az ügyek, beadványok befogadási szabályai is változnak. Ezt követően dr. Sulyok Tamás, az Alkotmánybíróság elnöke és Bitskey Botond, a taláros testület főtitkára ismertette az Alkotmánybíróság befogadási szisztémáját, a szabályok meghozatalának okait, következményeit, a rendszer jellemzőit.
A Teljes Ülésen előadást tartott dr. Orosz Árpád, a Kúria Polgári Kollégiumának vezető–helyettese a befogadási eljárás kereteinek kialakításáról és dr. Berke Barna, az Európai Unió Törvényszékének bírája, aki az Európai Unió Bíróságainak működési rendjéről és a bírói kabinetek funkcióiról értekezett.

Dr. Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságának elnöke a Bűnügyi Irányelvvel kapcsolatos Infotörvény módosításának főbb elemeit ismertette. A Kúria Teljes Ülése megválasztotta küldötteit a tisztújítás előtt álló Országos Bírói Tanácsba.
Utolsó napirendi pontként a Teljes Ülés meghallgatta a tanácselnöki beszámolókat.

(lb.hu)

 


Kapcsolódó cikkek

2024. április 19.

Csökkenő kkv terhek, szigorítások a közreműködők tevékenységében – Módosult az ESG törvény

Négy hónappal az új ESG törvény elfogadását követően jelent meg a törvény első módosítása, amely számos ponton átalakítja, illetve kiegészíti az ESG adatszolgáltatásra, a nyilvántartásokra és a Szabályozott Tevékenységek Felügyeleti Hatóságát (SZTFH) megillető hatósági jogkörökre vonatkozó rendelkezéseket. A módosításról Györfi-Tóth Péter, partner, a DLA Piper Hungary ESG szakterületének vezetője és Dránovits Dóra, a DLA Piper Hungary szenior ügyvédje készítettek összefoglalót.