Öt év börtönt kapott az újszülöttjét ellátatlanul hagyó nő


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen öt év börtönre ítélte a Pécsi Törvényszék pénteken azt a nőt, aki tavaly áprilisban titkolt terhességéből született kisbabáját ellátatlanul hagyta, és ezzel a halálát okozta – közölte a bíróság.

A nő egy baranyai településen lakott együtt több mint tíz évvel idősebb élettársával és korábbi kapcsolatából született gyermekével. Nem terveztek közös gyermeket, de a nő teherbe esett – olvasható a közleményben.

A vádlott senkinek sem szólt arról, hogy gyermeket vár, nem fordult orvoshoz sem. Amikor a várandósság jelei nyilvánvalóvá váltak, öltözködésével próbálta leplezni állapotát és kerülte az embereket.

Április elején adott életet fiának lakásuk fürdőszobájában. Miután a köldökzsinórt ollóval elvágta és a vért feltakarította, gyermekét ellátatlanul hagyta. Az újszülött pár órán belül meghalt.

Ezután a testet műanyag zacskókba rakta, szövetbe csavarta, majd egy cipősdobozban betette a szekrénybe.

Állapotára egy nappal később derült fény, amikor élettársa rányitott a fürdőszobában, és meglátta, hogy a nő elesett, vérzik, orvosi ellátásra szorul. A kórházban állapították meg, hogy szült és vérmérgezést kapott, miután az élettársa mentőt hívott hozzá.

A törvényszék a nőt tizennegyedik életévét be nem töltött személy ellen elkövetett emberölés miatt ítélte el. A vádlott legkorábban büntetése kétharmadának letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.