Embercsempészek ellen emeltek vádat


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Embercsempészés miatt emelt vádat a Fővárosi Főügyészség hat ember ellen, akik több mint száz – afgán, pakisztáni, bangladesi – embert csempésztek át Magyarországról Ausztriába – közölte a fővárosi főügyész.

Ibolya Tibor a közleményében azt írta, az egyik vádlott, egy 41 éves magyar férfi 2016-ban bűntársakat keresve megismerkedett egy 34 éves, Magyarországon menekültstátuszban lévő pakisztáni férfival, aki a Magyarországra érkező illegális bevándorlók Ausztriába és más európai uniós tagállamba történő szállítását szervezte. A 41 éves férfi az elkövetésbe bevonta még 54 éves barátját és annak 42 éves élettársát, aki csak alkalomszerűen működött közre. A bűnszervezet tagja volt továbbá egy 42 és egy 31 éves férfi.

A bűnszervezet egy cseh rendszámú, sötétített üvegű, üléskivétellel átalakított kisbusszal és egy úgynevezett felvezető autóval kezdte meg tevékenységét. A vádlottak többnyire éjszaka csempészték az embereket a szerb-magyar határtól Nyugat-Európa felé, jellemzően a magyar-osztrák határig. A megbízási díjakat a 41 éves férfi szedte be, és osztotta szét társai között – ismertette a vádiratot.

Hozzátette, a csoport tevékenységét a magyar rendőrség állította meg 2017-ben, amikor a hat vádlottból négyet őrizetbe vett.

A Fővárosi Főügyészség a hat vádlott ellen vagyoni haszonszerzés céljából elkövetett embercsempészés bűntette miatt emelt vádat, négyükkel szemben bűnszervezeti elkövetés miatt, és mindegyikük ellen letöltendő börtönbüntetést indítványozott. Az ügyben három vádlott bűnügyi felügyelet alatt áll – olvasható a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.