Fegyházat kapott a kendertermesztő


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen tíz év fegyházbüntetéssel sújtott a Szegedi Ítélőtábla szerdán egy táborfalvi férfit, aki háza pincéjében több száz tő indiai kendert termesztett.


A táblabíróság a vádlottat jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettében mondta ki bűnösnek.

A férfi 2015 júniusában két darab indiaikender-magot vásárolt. A felnevelt növények magjaiból pedig novemberben ültetvényt alakított ki háza melléképületének pincéjében. A férfinél a rendőrség 2016 januárjában 242 tő 65-70 napos növényt, 395 gramm száraz zöld növényi levelet, valamint a termesztéshez szükséges berendezéseket foglalt le.

[htmlbox BDT]

 

Az ültetvény nagysága meghaladta a jelentős mennyiség alsó határát, amely száz tő. A vádlott a növénytermesztéshez használt berendezéseket legalább 70 napig lopott árammal működtette, ezzel az áramszolgáltatónak legalább 420 ezer forint kárt okozott, ez azóta megtérült.

A férfi 2014 közepétől 2016 januárjáig 297 gramm marihuánát értékesített is.

A táblabíróság döntésével súlyosította a vádlottra első fokon kiszabott hétéves büntetést.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.