Sajóbábonyi gyilkosokat ítélt el a Miskolci Törvényszék


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt ítélt első fokon 12 és 9 év szabadságvesztésre a Miskolci Törvényszék két fiatalt szerdán – közölte a bíróság szóvivője.

Gyurán Ildikó közölte: az elsőfokú ítéletben a bíróság megállapította, hogy a két vádlott 2015. június 2-án késő este ismerősökkel beszélgetett Sajóbábonyban az utcán. Rá akartak gyújtani, de nem volt tüzük, ezért berúgták a 78 éves sértett lakásának ajtaját, és bementek.

Az ágyban fekvő idős nőtől először csak tüzet kértek, majd pénzt is. Az asszony nem adott nekik, és kérte, hogy hagyják békén. Ekkor egyikük fejbe rúgta, társa pedig seprűnyéllel és ököllel ütötte. A sértett leesett az ágyról, de nem hagyták abba a bántalmazását.

A két fiatal ezután átkutatta a lakást, de nem talált pénzt. A magatehetetlen sértettet másnap reggel találták meg hozzátartozói. Kórházba vitték, ahonnan később hazaengedték, de már nem tudott gondoskodni magáról, néhány nap múlva ismét kórházba került, és július 20-án meghalt.

A bíróság az első rendű vádlottat 12 év fegyházra, társát – aki tette elkövetésekor még tizenhat éves sem volt – 9 év szabadságvesztésre ítélte, amelyet fiatalkorúak börtönében kell letöltenie.

A törvényszék enyhítő körülményként értékelte az időmúlást és a vádlottak személyiségzavarát, súlyosítóként pedig azt, hogy az elsőrendű vádlott büntetett előéletű, továbbá a társas elkövetést és azt, hogy három minősítő körülmény is fennállt. Szintén súlyosító körülmény az élet elleni cselekmények elszaporodottsága Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.

A vádlottak és védőik felmentésért, illetve enyhítésért fellebbeztek, így az ítélet nem jogerős.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.

2024. április 24.

Az uniós adatvédelmi testület elfogadta a „consent or pay” modellel kapcsolatos véleményét

Az EDPB 2024. április 17-i ülésén a GDPR 64. cikk (2) bekezdése alapján a holland, a norvég és a hamburgi adatvédelmi hatóság kezdeményezésére 08/2024. számon a személyes adatok viselkedésalapú reklámozás céljából történő kezeléséhez való hozzájárulás érvényessége tárgyában a nagy online platformok által alkalmazott „hozzájárulás vagy fizetés” („consent or pay”) modellekkel összefüggésben kötelező véleményt fogadott el.