Jogszabályfigyelő 2024 – 36. hét
Alábbi cikkünkben a 2024/85–86. számú Magyar Közlönyben és a Bírósági Határozatok (Kúriai Döntések) 2024/8. számában megjelent szakmai újdonságok közül válogattunk.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A Wolters Kluwer Hungary Kft. a fiatal tehetségek elkötelezett támogatójaként pályázatot ír ki fiatal munkajogászoknak. A győztesek többek között előadhatnak a XVI. Magyar Munkajogi Konferencián.
A Wolters Kluwer Hungary Kft. a fiatal tehetségek elkötelezett támogatójaként pályázatot ír ki a XVI. Magyar Munkajogi Konferencián az alábbiakban megadott témákban szemináriumi előadás megtartására.
A pályázók köre
A munkajog iránt érdeklődő fiatalok, akik 2019. január 1-jén a harmincadik (30) életévüket még nem töltötték be.
A pályázat tárgya
Az alábbi témakörökhöz kapcsolódó elméleti és/vagy gyakorlati tárgykörű, 20-25 perces szemináriumi előadás megtartására lehet pályázni:
A pályázat benyújtása
A pályázati dokumentációt e-mailen, az a.szekvolgyi@wolterskluwer.com címen kell benyújtani. A pályázathoz Pdf formátumban csatolni kell:
A pályázat benyújtásának határideje: 2019. január 31.
A pályázatokat szakmai bizottság bírálja el, amelynek határideje 2019. február 20.
A konferencia helyszíne és időpontja: Thermál Hotel Visegrád, 2019. október 8-10.
További részleteket a pályázatról itt talál.
(A Wolters Kluwer Hungary Kft. az Adó Online és a Jogászvilág kiadója – a szerk.)
Alábbi cikkünkben a 2024/85–86. számú Magyar Közlönyben és a Bírósági Határozatok (Kúriai Döntések) 2024/8. számában megjelent szakmai újdonságok közül válogattunk.
Sorozatunk hatodik részében Török Tamás írását ajánljuk figyelmükbe, amely a Polgári Jog Online szakfolyóirat 2016. évi 11. számában jelent meg.
A különböző generatív mesterséges intelligencia alkalmazások bevezetése a jogi munkavégzési folyamatok támogatásába jelentős változásokat hozhat a jogászok életében. Ennek a cikksorozatnak ezért az a célja, hogy bemutassa, milyen újításokat jelentenek a nyelvi modellekre épülő megoldások a korábbi módszerekhez képest, milyen feladatokban képesek támogatni a jogászi munkavégzést, milyen korlátai vannak jelenleg az elterjedésüknek, valamint milyen különböző jogi, etikai, társadalmi kihívásokat hoznak létre. Ez a cikksorozat első része, amelyben azt járom körül, hogy miben jelentenek újítást az olyan nyelvi modellekre épülő megoldások, mint a ChatGPT, a Gemini és a Claude a korábbi mesterséges intelligencia alkalmazásokhoz képest.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!