Az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap finanszírozási kérdései
Az alábbi cikk egy konkrét mezőgazdasági támogatási kérelem ügyében született uniós bírósági ítéletet mutat be.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az Európai Unió nem tárgyalja újra az Európai Unió és az Egyesült Királyság által is megerősített, a brit EU-tagság megszűnéséről (Brexit) szóló megállapodáshoz kapcsolódó észak-írországi protokollt, és ragaszkodik annak végrehajtásához – jelentette ki Maros Sefcovic, az Európai Bizottság intézményközi kapcsolatokért felelős tagja.
Maros Sefcovic arra reagált, hogy David Frost, a brit kormány Brexit-ügyi államtitkára szerdai nyilatkozatában közölte: London szerint működésképtelennek bizonyult és ezért jelentős módosításokra szorul a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréhez kapcsolódó észak-írországi protokoll. Leszögezte: Nagy-Britannia szerint a protokollnak több olyan alapvető célkitűzése van, amely nem teljesíthető, ezért új megközelítésre van szükség tárgyalások útján.
Az uniós biztos közleményében kiemelte, a Brexit-megállapodásnak az Írországról és Észak-Írországról szóló jegyzőkönyve célja, hogy tiszteletben tartva az Ír-sziget fegyveres konfliktusainak évtizedeit 1998-ban lezáró úgynevezett nagypénteki megállapodást fenntartsa a békét, a stabilitást, és a jólétet Észak-Írországban. El kívánja kerülni a kemény határt az Ír-szigeten, miközben megőrzi az EU egységes piacának egységét – mondta.
„E célok elérése érdekében a jegyzőkönyvet végre kell hajtani. A nemzetközi jogi kötelezettségek tiszteletben tartása kiemelt fontosságú” – fogalmazott.
Kijelentette: az Európai Bizottság kész folytatni a párbeszédet és megoldásokat találni Londonnal az Ír-szigetre vonatkozó vámszabályokra vonatokozóan, az észak-írországi protokollt azonban nem tárgyalja újra. Megoldásokat a protokoll keretein belül kell elérni, nem annak megváltoztatásával – húzta alá.
London és az EU egyre élesebb vitája abból ered, hogy a Brexit-megállapodáshoz fűzött 64 oldalas észak-írországi protokoll alapján Észak-Írország a Brexit után is harmonizált viszonyrendszerben maradt az Európai Unió egységes belső piacával és vámuniójával. A Brexit-tárgyalások során is az egyik elsődleges szempont volt egy olyan megoldás elérése, amely kizárja a határellenőrzés visszaállítását.
David Frost szerdai nyilatkozata szerint London kész végrehajtani az EU vámjogi előírásait az Észak-Írország érintésével Írországba irányuló áruforgalomban, de biztosítani kell azoknak az áruknak a csaknem teljesen szabad áramlását, amelyek Észak-Írországban maradnak.
A Brexit-ügyi államtitkár szerint fontos szempont annak biztosítása is, hogy az észak-írországi protokoll betartatásába az uniós intézményeknek, köztük az EU bíróságának végső soron ne legyen beleszólásuk.
A brit kormány minderről összeállított és szerdán az EU elé terjesztett egy 28 oldalas javaslatcsomagot is.
(MTI)
Az alábbi cikk egy konkrét mezőgazdasági támogatási kérelem ügyében született uniós bírósági ítéletet mutat be.
Az EU az eladók termelői láncért viselt felelősségének szigorításáról döntött. Németországban már évek óta az értékesítők felelnek a termelőik emberi jog sértéseiért és környezetszennyezéseiért.
A szerző alábbi írásában az Európai Unió Bíróságának az FGTI vs Victoria Seguros SA-ügyben hozott ítéletét ismerteti, melyben az alkalmazandó jog kérdését vette górcső alá
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!