EUB-verdikt a vádlott távollétében meghozott ítéletről
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az orosz parlament kedden elfogadta azt a törvényjavaslatot, amely felhatalmazza az ügyészeket, hogy bezárják a külföldi médiumokat Moszkvában, ha egy nyugati ország „barátságtalan” lépéseket tett az orosz médiával szemben, miután néhány orosz állami hírügynökség kénytelen volt bezárni a nyugati államokban.
A Duma által első olvasatban elfogadott törvényjavaslat megtiltja az ügyészség által bezárt médiából származó cikkek vagy egyéb anyagok terjesztését is. A javaslatnak még két olvasaton kell átmennie, a parlament felsőházának is felül kell vizsgálnia, és Vlagyimir Putyin elnöknek alá kell írnia, hogy végül törvényi erőre emelkedjen.
A törvényjavaslat szerint az érintett médiumok újságíróinak külügyi akkreditációját is megvonják – vagyis nem dolgozhatnak Oroszországban. Az új törvényjavaslat tovább növeli a külföldi média előtt álló kihívásokat, miután Oroszország márciusban elfogadta azt a törvényt, amely bünteti a hadseregével kapcsolatos „álhírek” terjesztését.
„A jelenlegi geopolitikai helyzetben a tömegtájékoztatás a társadalom információs állapotának befolyásolásának eszközévé vált” – áll a törvényhozók a törvényjavaslat hivatalos indoklásában.
A Reuters által megismert feljegyzésben az is szerepel: „A törvényjavaslat értelmében az újságíró és a külföldi tudósító elveszítheti akkreditációját, ha a barátságtalan fellépés bármely külföldi országban az orosz médiumok korlátozásával függ össze. egy külföldi ország.”
A törvényjavaslatot befolyásos törvényhozók terjesztették elő, köztük Andrej Lugovoj, akit a brit ügyészség távollétében Alekszandr Litvinyenko 2006-os megmérgezésével vádolt meg. Lugovoy, a KGB egykori testőre többször is tagadta a vádakat.
Szergej Lavrov orosz külügyminiszter többször szidta a Nyugatot amiatt, hogy műsorszórási engedélyük megvonásával és a csatornák szankcionálásával akadályozzák meg a Kreml-barát médiumok, például a Szputnyik hírügynökség és az RT televízió működését, a lépések szerinte a sajtószabadság semmibevételét mutatják.
Márciusban Vlagyimir Putyin elnök aláírt egy törvényt, amely akár 15 év börtönbüntetés kiszabását is lehetővé teszi a katonaságról szóló szándékos „álhírek” terjesztéséért, ami arra késztet néhány nyugati médiumot, hogy kivonja újságíróit Oroszországból. Más nyugati szervezetek, köztük a Reuters is az országban maradtak, és továbbra is tudósítanak.
Az orosz tisztviselők nem használják az „invázió” szót, és azt mondják, hogy a nyugati média túlságosan részlegesen meséli el Oroszország által Ukrajnában végrehajtott „különleges műveletet”, amely figyelmen kívül hagyja Oroszország aggodalmát a NATO bővítésével és az orosz ajkúak állítólagos üldözésével kapcsolatban.
Az EU luxembourgi bírósága szerint megfelelő feltételek mellett a vádlott fellelhetetlensége esetén, távollétében is megtartható a tárgyalás vagy hozható büntetőítélet.
Technológiai vezetők találkoztak az amerikai törvényhozókkal a Capitol Hillben, hogy megvitassák az AI szabályozás jövőjét.
Egy férjezett, menekült kiskorú lány családegyesítési jogával kapcsolatban született döntés az Európai Unió Bíróságán egy Belgiumban kezdődött humanitárius vízumkérelmi ügy nyomán.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!