A jövő jogászait képzik a Wolters Kluwer Hungary szakemberei


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Úttörő szerepet játszik a Pázmány Péter Katolikus Egyetem a jogi technológiai képzésben. A Jog- és Államtudományi Karon 2023. szeptemberében indult LegalTech tantárgy – amelyet a Wolters Kluwer szakemberei tartanak – lehetőséget nyújt a hallgatóknak arra, hogy olyan ismeretekre tegyenek szert, amellyel alkalmazkodhatnak a digitális kor követelményeihez. Az új kurzus sikerét mutatja, hogy pár perc alatt betelt a létszám.

A digitalizáció térnyerésével a jövő jogászai nem engedhetik már meg maguknak, hogy a jogban alkalmazott technológiai megoldások, a jogi innováció ismeretei nélkül végezzék munkájukat. A gyorsan változó világ arra ösztönözte a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karát, hogy elsők között a hazai jogi egyetemek közül, bevezessék a LegalTech tantárgyat a joghallgatók számára. A 2023. szeptemberében indult „Innováció a jogban: LegalTech, Legal Design és a digitális kor gyakorlata” című tantárgy célja, hogy a hallgatók megismerjék a digitális kor jogi kérdéseit, a jogi innováció jelentőségét, a technológiai eszközöket – mint például az adatelemzést, a mesterséges intelligenciát, a dokumentum-automatizációt -, és megértsék, hogyan alkalmazhatóak ezek a jogban.

Az új tantárgy előadásait a hazai piac vezető LegalTech társasága, a Wolters Kluwer Hungary szakértői tartják, akik az elmúlt években számos olyan technológiai megoldást, szolgáltatást fejlesztettek ki, amelyek a 30 évvel ezelőtt elindult jogi adatbázisra, a Jogtárra épültek. A féléves oktatás során a hallgatók megtanulhatják többek között, hogyan tudnak prototípusokat készíteni és tesztelni, hogyan alkalmazhatják a design gondolkodást és a felhasználói kutatást a jogi problémák megoldásában. Megértik, miként használhatják a technológiát etikusan és felelősen a jogi gyakorlatban, figyelembe véve az adatvédelmi és egyéb jogi szempontokat. A tananyag érinti a jogi szolgáltatások működésének menedzselését, a digitális eszközök és stratégiák alkalmazását a jogi szolgáltatások promóciójában és az ügyfelekkel való kommunikációban.

Bővebb információk a kurzusról itt


Kapcsolódó cikkek

2024. november 5.

A jövő jogásza podcast: exluzív beszélgetés dr. Herczegh Zsolttal, a BÜK Jogtanácsosi Tagozat elnökével

A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.