Útkeresés a bizonytalanságban: szabályozási homokozók a vállalati mindennapokban
A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Az OBH 2018. február 28-án szimpóziumot tartott a Magyar Igazságügyi Akadémián (MIA), ahol a díjazottak a díjnyertes pályaműveiket be is mutatták.
Székhelyi Mailáth György országbíró emlékére 2014 óta rendeznek tudományos pályázatot, melyen joghallgatói és bírósági tagozatban, ezeken belül pedig polgári jogi, büntetőjogi, közigazgatási-munkaügyi és európai jogi, valamint bírósági általános igazgatási szekciókban lehet indulni.
A 2017-es pályázat nyertesei a most megrendezett szimpóziumon, szekcióüléseken mutatták be pályamunkájukat 20 perces prezentáció formájában. A jelenlévők a 2018-as Mailáth György Tudományos Pályázat „Változás és állandóság a bíróságokon – a XXI. század kihívásai” kiírására is témajavaslatokat fogalmazhattak meg, melyeket a szekciótermek előtti ötletládákba dobhattak be.
A pályázat egyre népszerűbbé válik, az idei szimpóziumon már több mint a százan vettek részt. A hallgatóság soraiban a Legfőbb Ügyészség, a Magyar Ügyvédi Kamara, a Magyar Országos Közjegyzői Kamara, az Igazságügyi Minisztérium, a bíráló bizottság tagjai, törvényszéki elnökök, a jogi karok dékánjai, a díjazottak és kísérőik is helyet foglaltak. Az eseményen idén részt vettek egyetemi oktatók, tanársegédek, joghallgatók és doktoranduszok is.
A 2017-es díjazott pályamunkákat az OBH honlapján olvashatják.
(birosag.hu)
[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]A cikksorozat második része gyakorlati módon és a szabályozási homokozók példáján keresztül arra keresi a választ, mit jelenthetnek ezek a vállalati mindennapokban.
A Jövő Jogásza Podcast Különkiadásában a jogász társadalom életében meghatározó szerepet betöltő jogászoktól, vezetőktől kapunk betekintést abba, hogyan viszonyulnak a jogi munka digitalizációjához. Dr. Megyeri Andrea és Dr. Ungváry Botond ezúttal Dr. Herczegh Zsolttal, a Budapesti Ügyvédi Kamara Jogtanácsosi Tagozat elnökével elnökével beszélget.
A kutatók hosszú ideje nem értenek egyet abban, hogy mi minősül nyílt forráskódú mesterséges intelligenciának. Egy befolyásos csoport most felajánlott egy választ.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!