Készüljön a VI. Wolters Kluwer Jogászdíj pályázatra!


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Jogtár 30. évfordulóján különös hangsúlyt kap a jövő jogász generációjának támogatása. Ezen belül is kiemelkedik az idén újra megrendezésre kerülő Jogászdíj, amivel teret adunk a hazai jogi szakma képviselőiben rejlő kreatív potenciálnak.

Magyarországon kevés elismerés jut az ügyvédeknek és általában a jogászoknak, különösen szervezett szakmai keretek között. Az a küldetésünk, hogy a jogi szakma képviselőit olyan elismerésben részesítsük, mely az évről évre kiemelkedő egyéni és csapatteljesítményt értékeli.

Mit tartalmaz a pályázati anyag? Hogyan kell meggyőzni a bizottságot?

Az ügyvédi irodák különféle esetek ügyfeleket segítő, innovatív megoldásának bemutatásával tudnak pályázni. A vállalati jogászok alapvetően egy jogi projekt, probléma ismertetésével, a hatóságokkal vagy külső ügyvédi irodákkal történő hatékony együttműködés szemléltetésével vehetnek részt a versenyben. Természetesen nem kérjük olyan információk kiszolgáltatását, melyek titkot képeznek, és a pályázati anyagokat szigorúan bizalmasan kezeljük.

Milyen kategóriákban lehet pályázni?

2023-ban 8 kategóriában várjuk a nevezéseket. A jogterületekhez igazodó kategóriákon túl a jogterületeken átívelő kategóriák meghirdetésével arra szeretnénk ösztönözni minden jogászt, hogy jogterülettől függetlenül mutassa be a szakmai közérdeklődés szempontjából jelentősnek tekintett eredményeit. Pályázni egyénileg és csapatban lehet. Egyénileg induló pályázó csak jogi egyetemi végzettséggel rendelkező személy lehet. Csapat nevezése esetén feltétel, hogy minimum egy csapattag jogi egyetemi végzettséggel rendelkezzen. Az év joghallgató tehetsége és Az év fiatal jogász tehetsége kategóriában kizárólag jogász mentor, mint pályázatot benyújtó, szakmai jelölése alapján fogadunk nevezéseket. Egy kategóriában több pályázat is benyújtható, ugyanazt a pályázatot azonban nem lehet több kategóriában benyújtani.

  • Az év jogásza/csapata adatvédelem és compliance kategóriában
  • Az év jogásza/csapata adójog kategóriában
  • Az év jogásza/csapata digitális szakértői megoldások a jogi szakmában kategóriában
  • Az év jogásza/csapata ESG kategóriában
  • Az év jogásza/csapata szellemi alkotások joga kategóriában
  • Az év jogásza/csapata társasági jog, vállalatfelvásárlás és versenyjog kategóriában
  • Az év fiatal jogász tehetsége
  • Az év joghallgató tehetsége

Meddig és hogyan lehet pályázni?

A pályázatokat magyar nyelven 2023. május 2-től 2023. június 30-án 16.00 óráig lehet feltölteni,  a részletekről minden információt megtalál itt.

Milyen szempontok alapján és kik ítélik oda a díjat?

Az elsődleges bírálati szempontok az innováció, az ügyfélközpontúság és a példaértékűség, mely értékek a Wolters Kluwert is jellemzik. Nem a leginkább grandiózus ügyletet, a legnagyobb ügyértékű pert vagy a legnépesebb csapatot keressük, hanem azokat a megoldásokat, melyekkel egy jogi szereplő könnyebbé teszi az ügyfelei életét, vagy olyan egyedülálló praktikával segíti őket, ami az egész szakma számára például szolgálhat. A bírálóbizottság a Wolters Kluwer Hungary Kft. szakértőiből áll, akik között találunk jogászt és üzleti döntéshozót is.

Mivel jár a Jogászdíj elnyerése?

Nem csupán győztest hirdetünk, hanem egy-egy kategória legfeljebb hat legjobb pályázóját emeljük ki, akik közül az egyik megkapja az adott kategória díját. A díjátadás ünnepélyes ceremónia keretei között történik. A kategóriák nyertesei saját felületeiken, kommunikációjukban a díjazás évének megjelölésével korlátlan ideig jogosultak arra, hogy feltüntessék és használják az elnyert címet. A díjról és a győztesekről saját kiadványunkban is beszámolunk, melyet több ezer cég részére juttatunk el.

Találkozzunk Önnel is az őszi díjátadón, 2023. november 24-én,  a Budapest Marriott Hotelben. A pályázat minden fontos részletét itt olvashatja!

Tekintse meg a 2021. évi Jogászdíj nyerteseiről és díjazottjairól készült összefoglaló videónkat!




Kapcsolódó cikkek

2024. március 28.

Fűszerezett érvelési bajnokság – Rekordok a 9. Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyen

Kozma Gábor, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem ötödéves joghallgatója nyerte a kilencedik alkalommal megrendezett, idén több rekorddal is szolgáló Dr. Nagy László Magánjogi Érvelési Versenyt, ami e nehéz jogászi műfaj kiváló művelőjének, a 2013-ban fiatalon elhunyt ügyvédnek állít emléket. A rangos megmérettetésre története során először nem csak az összes hazai jogi karról – ráadásul rekordszámban – jöttek nevezések, hanem a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetemről is érkezett pályázat.

2024. március 27.

A mesterséges intelligencia által generált tartalmak vízjelezése: megoldás vagy látszatmegoldás?

A generatív mesterséges intelligencia (generative artificial intelligence – GAI) felemelkedése elkerülhetetlenül maga után vonja a használatával létrehozott félrevezető tartalmak terjedését is. Nagyrészt az erre való reagálásként egyre inkább a közbeszéd tárgyává válik a mesterségesen generált tartalmak (szövegek, videók, hanganyagok) explicit jelölésének problémája. A készülőben lévő szabályozások kapcsán komoly kérdés azok betartatása, nem beszélve a technológia rosszindulatú felhasználása során keletkező tartalmak azonosíthatóságáról.