80 százalékban a NAV nyer


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Néhány éve is a perek hetven százalékát megnyerte a hatóság, tavaly viszont száz ügyből átlagosan majdnem nyolcvanban az ügyfél ellen ítélt a bíróság – írja  a Magyar Idők.


Az elmúlt évben összesen tizenötezer jogorvoslati kérelem futott be a hatósági határozatok és végzések miatt – olvasható a Magyar Idők cikkében.Tavaly öt esetből átlagosan egyben a hatóság másodfokon problémákat talált az elsőfokú eljárás eredménye kapcsán, a döntés megváltoztatására, megsemmisítésére, esetleg új eljárás elrendelésére így nagyjából háromezer ügyben került sor.

Polgári Jog: havonta megjelenő online folyóirat

Az új folyóirat célja, hogy tudományos igénnyel, de a gyakorlat számára is hasznosítható módon, a gyakorlatban felmerülő problémákra fókuszálva mutassa be a Polgári Törvénykönyvet.
Főszerkesztő: dr. Vékás Lajos

További részletek, megjelenés >>

Korábban az esetek nagyjából hetven százalékában hagyták el a tárgyalótermet győztesen a NAV képviselői, a múlt évben az arány már 78 százalék fölé szökött, azaz a tavaly lezárult ügyek túlnyomó többségében a hivatal érveit fogadta el az ítélkező fórum – olvasható a lapban.Röbb mint 2500 ügyből per is lett, a NAV ellen indított perek ugyanis összesen 56 milliárd forint sorsát rendezhetik. A legnagyobb horderejű eljárás egymaga több mint egymilliárd forint kapcsán vette kezdetét, mégpedig egy áfaügyben.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.