A jogtudomány posztolása


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Jogtudományi Intézet aktuális témákról tudományos igényességgel feldolgozott, de nem csupán a tudomány képviselői számára érthető posztokat szeretne közzétenni honlapján. A Papp Mónika és Ziegler Dezső Tamás által szerkesztett blog ambíciója, hogy a magyar jogtudomány egészére kiterjedően megkerülhetetlen platformot hozzanak létre mind az elméleti, mind a gyakorlati jogászi hivatást űzők számára – adja hírül az Ars Boni jogi folyóirat.
.


A Jogtudományi Intézet (JTI) olyan írásokat fogad be, amelyek nem csak az adott hír, jogszabály vagy bírósági ítélet puszta ismertetését tartalmazzák, hanem azok gyors, összefogott és pártatlan értékelését is. A szerkesztőség a honlapon korábban közzétett blogokra adott választ, reakciót is közzé szeretne tenni, ezzel is hozzájárulva a jogi vitakultúra fejlődéséhez.

A szerzőknek szánt útmutató alapján erre az alábbiak szerint van lehetőség.

A jogfejlődést érintő, szélesebb körű érdeklődésre számot tartó blogtémák előzetes koordinációja céljából kérik, hogy a publikálni szándékozók a témajavaslataikkal keressék meg a szerkesztőket a szerkesztőségi e-mail-címen. A szerzőket arra ösztönözik, hogy írásaik elején a szöveg tartalmi összefoglalását gondolatjelekkel emeljék ki, és adják meg, hogy az írás törzsszövegének mely része jelenjen meg a JTI-blog kezdőoldalán (lead).

A szerkesztők a témákat tartalmuk szerint címkézik, ezek bekerülnek a blog felhőjébe, hogy az olvasók számára megkönnyítsék a blogok közötti keresést is. A bejegyzésekben szeretnék kerülni a végjegyzetek alkalmazását, ezért a hivatkozásokat hiperlinkkel jelölik, vagy szögletes zárójelbe teszik. A szerkesztőség fenntartja magának a jogot, hogy témajavaslatokat vagy elkészült bejegyzéseket visszautasítson. A blogbejegyzéseseket legfeljebb 1500 szó terjedelemben a jtiblog@tk.mta.hu címre várják.

 

Az írás az Ars Boni jogi folyóiratban jelent meg, az ars boni az Ügyvédvilág.hu szakmai partnere.

 


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.