Álbróker ellen emeltek vádat Somogyban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emeltek egy álbróker ellen, a kaposvári férfi az ügyészség szerint háromszázmillió forint kárt okozott – közölte a Somogy Megyei Főügyészség.


Azt írták: a magát brókernek kiadó férfi 2011 és 2015 között 23 magánszemélytől mintegy 354 millió forintot vett át befektetésként, 15 százalékos hozam ígéretével vagy azzal, hogy a pénzre kölcsönként, likviditási problémái megoldására, illetve cégalapításhoz, vállalkozás indításához van szüksége.

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

A vádlottnak nem volt engedélye a pénzügyi szolgáltatási tevékenységhez, az átvett összegek egy részét befektette ugyan, de a többi pénzt magára költötte, vállalkozást nem indított. A 354 millió forintból végül csak 53,5 milliót tudott visszafizetni.

A Kaposvári Járási és Nyomozó Ügyészség jogosulatlan pénzügyi tevékenység, tizenöt rendbeli csalás és sikkasztás bűntette miatt börtönbüntetés és vagyonelkobzás kiszabását is indítványozta a bíróságnak.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.