Álnéven élt tíz évig


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Munkatársa adatait „vette kölcsön” és használta 10 évig egy férfi – állítja a vádhatóság.
 


Elítélést eredményező hamis vád miatt emelt vádat a Pécsi Járási és Nyomozó Ügyészség egy férfi ellen, aki tíz évig más nevén élt, és ezen a néven egy bűncselekmény miatt elítélték – közölte a Baranya Megyei Főügyészség.

A közlemény szerint a férfi 2002-ben ellopta egy munkatársa iratait, majd az adataival hamis személyi okmányokat készíttetett. Ezután külföldön, több országban vállalt munkát, végül Svédországban telepedett le ezeket a hamis adatokat használva. Svéd okmányokat is állítottak ki neki a korábban meglopott ember adataival – írták.

Polgári Jog: havonta megjelenő online folyóirat

Az új folyóirat célja, hogy tudományos igénnyel, de a gyakorlat számára is hasznosítható módon, a gyakorlatban felmerülő problémákra fókuszálva mutassa be a Polgári Törvénykönyvet.
Főszerkesztő: dr. Vékás Lajos

További részletek, megjelenés >>

A férfit egy 2012-ben Svédországban elkövetett bűncselekmény miatt nyolc hónap börtönre ítélték, az eljárás során szintén nem a saját személyes adatait adta meg. A büntetését letöltötte.

A Fővárosi Törvényszék a külföldi ítélet érvényét elismerte, a határozatot kézbesítették az igazi névtulajdonosnak, aki így szerzett tudomást arról, hogy az adataival visszaéltek – olvasható az ügyészség közleményében.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.