Az Alkotmánybíróság előtt a devizahitelek ügye


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Alkotmánybíróságot is megkereste a kormány a devizahitelesek ügyében – értesült a Figyelő. Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter még november jutatott el beadványt a testülethez az ügyben.


A lap kormányhoz közel álló forrásból úgy értesült, hogy az igazságügyi tárcánál és a Magyar Nemzeti Bankban többféle terv készült a devizahitel-szerződések jogszabályi átalakítására. A végső forgatókönyv nagyban függ az Alkotmánybíróság döntésétől, és a lap szerint az AB a napokban kihirdetheti állásfoglalását.

A Figyelő szerint a kormány a választások előtt mindenképpen akar törvényt alkotni a devizahitelesek védelmében, erre egy 1991-es AB-határozat ad lehetőséget. E szerint kivételes esetben az állam a már megkötött szerződések tartalmát is meghatározhatja.

A Kúria december közepén foglalkozott a devizahitel-szerződések ügyével, a testület állásfoglalásában úgy döntött, hogy a devizahiteles szerződések nem jogszerűtlenek, nem ütköznek a jó erkölcsbe, illetve, hogy az árfolyamváltozás kockázatát az adósoknak kell viselniük.


Kapcsolódó cikkek

2024. június 17.

Kampányt indít az EU Szellemi Tulajdoni Hivatala a sportvilág IP jogsértései ellen

Európai lakosok milliói néznek illegálisan sporteseményeket és vásárolnak hamisított sporteszközöket, ami 850 millió eurós veszteséget okoz a gyártóknak – hívja fel a figyelmet az EU Szellemi Tulajdoni Hivatala (EUIPO) „Play Fair” (Játsszunk sportszerűen) kampányában a sportesemények kapcsán felmerülő IP (szellemi tulajdon) jogsértésekre. A kampány emellett ösztönzi a sportrajongókat a legális sportcsatornák követésére és az eredeti sporttermékek vásárlására is – olvasható a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatal honlapján.

2024. június 17.

A menő budapesti lakások bérleti díja átlagos uniós szinten

Tavaly 17 százalékkal emelkedett a budapesti központi elhelyezkedésű lakások bérleti díja 2022-höz képest, ezzel a magyar főváros az európai uniós fővárosok között a középmezőnyben van közvetlenül Madrid és Zágráb után – közölte a Duna House az európai városok relatív megélhetési költségeinek összehasonlítását célzó Eurostat tanulmány elemzése nyomán.