Az ET egyezménnyel küzd a bundázás ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szeptember 1-jén lép hatályba az Európa Tanács sportversenyek jogellenes befolyásolása elleni, vagy másnéven Macolin egyezménye.

A mai napon Svájc, Norvégiát, Portugáliát, Moldovát és Ukrajnát követően, ötödik tagállamként ratifikálta az egyezményt.
Az ET főtitkára örömének adott hangot és bizakodott, hogy az egyezmény elő fogja mozdítani a fair playt. A főtitkár jelentős előrelépésnek minősítette az egyezményt a korrupció elleni harcban, amelyet a nagy sportszervezetek közül például a FIFA és az UEFA is támogat.
A főtitkár felszólított minden ET tagállamot, hogy minél hamarabb ratifikálják az egyezményt.
A 2014-ben útjára indított egyezmény a világ első globális egyezménye volt, amely a sportesemények illegális befolyásolása elleni küzdelmet tűzte ki célul.

(coe.int)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.