Az ET egyezménnyel küzd a bundázás ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Szeptember 1-jén lép hatályba az Európa Tanács sportversenyek jogellenes befolyásolása elleni, vagy másnéven Macolin egyezménye.

A mai napon Svájc, Norvégiát, Portugáliát, Moldovát és Ukrajnát követően, ötödik tagállamként ratifikálta az egyezményt.
Az ET főtitkára örömének adott hangot és bizakodott, hogy az egyezmény elő fogja mozdítani a fair playt. A főtitkár jelentős előrelépésnek minősítette az egyezményt a korrupció elleni harcban, amelyet a nagy sportszervezetek közül például a FIFA és az UEFA is támogat.
A főtitkár felszólított minden ET tagállamot, hogy minél hamarabb ratifikálják az egyezményt.
A 2014-ben útjára indított egyezmény a világ első globális egyezménye volt, amely a sportesemények illegális befolyásolása elleni küzdelmet tűzte ki célul.

(coe.int)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 22.

A Kúria szerint is új eljárásra van szükség a pécsi buszbeszerzési ügyben

A pécsi buszbeszerzéssel kapcsolatos büntetőügyben a Kúria helyben hagyta a Pécsi Ítélőtábla által hozott végzést, amely a korábban első fokon eljárt Kaposvári Törvényszék ítéletét hatályon kívül helyezte, és az új eljárásra a Szekszárdi Törvényszéket utasította – közölte a Pécsi Fellebbviteli Főügyészség kedden.

2024. október 22.

A veszélyhelyzet meghosszabbításáról tárgyal a parlament

Az önkormányzatokat és egyéb belügyi ágazatokat érintő törvényjavaslatokat tárgyal kedden az Országgyűlés, amelynek napirendjén szerepel az ukrajnai háború miatti veszélyhelyzet 2025. május 18-ig történő meghosszabbítását kezdeményező előterjesztés is.