Bírósági vezetők nyílt levelet írtak az OBT-nek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ebben felszólították a tanács tagjait, hogy az OBT ne veszélyeztesse a bírósági szervezet jövőjét.


Ítélőtáblai és törvényszéki elnökök szerint az Országos Bírói Tanács (OBT) tagjainak eddigi tevékenysége nem szolgálja a magyar bírói kar érdekeit, ezért kedden nyílt levélben felszólították őket, hogy „ne veszélyeztessék a magyar bírósági szervezet jövőjét”.

Azt írták: a bírói önigazgatás és vívmányai feletti aggodalmuk, valamint közjogi felelősségük alapján fogalmazták meg nyilatkozatukat.

A nyílt levélben közölték: Magyarország bírósági szervezete az alaptörvény szelleméhez méltó valós hatalmi ág.

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

 

A bírák szakmai tudása kiemelkedő, az ügyhátralék folyamatosan csökken, az ítélkezés egyre időszerűbb, az oktatást megújították, a tárgyi feltételek jelentősen javultak és nem utolsósorban a bírói önkormányzatiság kiteljesedett az elmúlt hat évben. Közös erőfeszítéseik eredményeként kerülhettek dobogós helyre az Európai Unió eredménytábláján és fejlődésük „európai viszonylatban is példaértékűvé vált” – hangsúlyozták.

„Sajnálattal állapítjuk meg, hogy néhányan személyes érdekeik, illetve egyéni sértettségük okán kockára teszik a bírói kar és vezetői közös munkájának eredményeit, ezáltal súlyosan veszélyeztetik közösségünk napirenden lévő korszakos lehetőségeit” – fogalmaztak.

Álláspontjuk szerint az OBT tagjainak eddigi tevékenysége nem szolgálja a magyar bírói kar érdekeit, ellentétben áll a tanács január 30-án megfogalmazott hitvallásával.

„Ezért felszólítjuk az Országos Bírói Tanács tagjait, hogy ne veszélyeztessék a magyar bírósági szervezet jövőjét” – olvasható a nyílt levélben, amelyet valamennyi ítélőtábla és törvényszék elnöke aláírt, Hilbert Edit kivételével, aki a Budapest Környéki Törvényszék vezetője és egyben az OBT soros elnöke.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.