Csavarhúzóval támadt az ápolóra – 7,5 év börtön


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A bűncselekményre nem emlékezett, a szakértő szerint  az emlékezetkiesését a gyógyszer és az alkohol okozta.


Felfegyverkezve elkövetett, közfeladatot ellátó személy elleni erőszak miatt 7 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélt a Hajdúböszörményi Járásbíróság kedden nem jogerősen egy férfit, aki tavaly áprilisban csavarhúzóval támadt egy mentőápolóra, miközben mentőautóval Hajdúdorogról Debrecenbe vitték.

A Szentmiklóssy-Szabó Boglárka által vezetett tanács a különös visszaesőnek tekintett férfit a börtönbüntetés kiszabása mellett 8 évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától és kötelezte 214 ezer forint bűnügyi költség megfizetésére.

Titkos adatgyűjtés a büntetőeljárásban

Kis László kötete a büntetőeljárás egy nagyon vékony, ám annál szerteágazóbb kérdésének, a titkos adatgyűjtésnek próbálja felfedni minden vonulatát.

További információ és megrendelés >>

P. Tamás Gergőhöz 2014. április 19-én késő este riasztották a mentőket. A szemtanúk szerint erősen ittas férfi egy hajdúdorogi presszó előtt ráesett egy kerékpártárolóra és a fején megsérült. A férfival a mentők a debreceni Kenézy Gyula Kórházba indultak, ám útközben a sérült kikapcsolta a biztonsági övet, a zsebéből elővett egy 15 centiméter hosszú csavarhúzót és a mentőápolóra támadt. Az ápoló, hogy elhárítsa a támadást, maga elé kapta a mentős táskát, azt a vádlott mellkasához nyomta. Amikor a jármű megállt, az ápoló kiugrott a mentőautóból és a vádlottra zárta az ajtót. A rendőrök megérkezéséig sikerült az autóban tartani a férfit.     Az ítélet indoklásában elhangzott: a vádlott saját bevallása szerint is egy gyógyszerrel a zsebében indult el szórakozni, és sok alkoholt ivott aznap este. A bűncselekményre később nem emlékezett, a szakértő megállapította, hogy az emlékezetkiesését a gyógyszer és az alkohol okozta.   

A bíróság súlyosbító körülményként értékelte azt, hogy a férfi a szabadulása után két hónappal, felfüggesztett szabadságvesztés hatálya alatt követte el az újabb bűncselekményt, s jelenleg is több eljárás folyik ellene.     

Az ítélet nem jogerős, az ügyész 3 nap gondolkodási időt kért, míg a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett. 

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.