Droglabort számoltak fel a zalai rendőrök


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Előzetes letartóztatásba helyeztek két zalai fiatalt, aki lakóházuk padlásán amfetamint állított elő, az eredményt magukon tesztelték, majd értékesítették a kábítószert – közölte a Zala Megyei Főügyészség.


A közlemény szerint a rendőrök a házkutatások során olyan vegyi anyagokat, tablettákat, porokat, fecskendőket, digitális mérlegeket foglaltak le, amelyeket az elkövetők a kábítószer előállításához használtak. Az igazságügyi vegyész szakértő előzetes véleménye szerint a lefoglalt anyagok amfetamint tartalmaznak, ami kábítószernek minősül.

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

 

A két huszonéves férfi lakóhelyén a rendőrök több millió forintot találtak, és a kihallgatott tanúk vallomásai is azt támasztják alá, hogy az elkövetők értékesítették az általuk előállított kábítószert.

A Zalaegerszegi Járási és Nyomozó Ügyészség kábítószer-kereskedelem bűntette miatt indítványozta a két zalai férfi előzetes letartóztatását, amit a Zalaegerszegi Járásbíróság el is rendelt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.