Egyetemmel működik együtt az OBH


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

2015. március 25-én együttműködési megállapodást kötött az Országos Bírósági Hivatal a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Karával – olvasható az OBH honlapján.


Dr. Handó Tünde elnök és dr. Varga Zs. András dékán az Egyetem dékáni tanácstermében írták alá azt a megállapodást, amelynek keretében az OBH szakmai gyakorlati lehetőséget biztosít, illetve képzést szervez az Egyetem által közvetített gyakornokok számára.

A szakdolgozati témaválasztás és a gyakornoki idő esetében a bírósági szervezetrendszer több hallgató számára is hasznos lehet. 

Bírósági Döntések Tára

A folyóirat egyfelől publikációs fórumot kíván biztosítani a megyei, illetve az ítélőtáblai döntések számára, másfelől azzal, hogy a mértékadó bírósági döntések közül válogat, a jogalkalmazás egységességét kívánja támogatni.

További információ és megrendelés >>

Az OBH korábban kezdeményezett együttműködést az egyetemek jogi karaival a magas színvonalon képzett igazságügyi alkalmazotti és bírói utánpótlás biztosítására, illetve a bíróságok és a tudomány kapcsolatának élőbbé tétele érdekében. 
 
Jelen megállapodás illeszkedik az OBH elnökének stratégiai céljaihoz, amelynek egyik eleme a képzési rendszer fejlesztése.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.