Felfüggesztett börtönbüntetést kapott egy nagyatádi fegyvergyűjtő


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Két év, három évre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte a Nagyatádi Járásbíróság azt a férfit, aki arzenált alakított ki a lakásában – közölte a Somogy Megyei Főügyészség kedden.

A 64 éves nagyatádi vádlott éveken át kedvtelésből gyűjtött lőfegyvereket, lőfegyver-fődarabokat és lőszereket, holott erre nem volt engedélye. A tárgyak többségét páncélszekrényben tartotta, de gyűjteménye egyébként működőképes büszkeségeit – egy sörétes puskát és egy revolvert – szobája falán helyezte el.

A bűncselekményre 2018 karácsonyán derült fény. A nagyatádi rendőrök félautomata és egylövetű pisztolyokat, sörétes puskát, revolvereket, mintegy kétszáz lőszert és több kilogramm lőport foglaltak le a férfinál.

A Nagyatádi Járásbíróság – előkészítő ülésen – a büntetlen előéletű és beismerő vallomást tett vádlottat lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés bűntettében mondta ki bűnösnek és az ügyészség indítványával megegyezően ítélte el.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 25.

GVH-elnök: Kulcskérdés az MI széleskörű, de helyes alkalmazása

„A mesterséges intelligencia széleskörű, de helyes alkalmazása jelentős pozitív hatással lehet a hazai vállalkozások termelékenységére és versenyképességére” – hangsúlyozta Rigó Csaba Balázs, a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) elnöke az 50. Európai Versenynapon, Budapesten. Az egynapos konferencia során a kontinens versenyjogi közösségének prominens szakértői vitatták meg a szakpolitika legaktuálisabb kérdéseit, többek között a fenntarthatóság és a versenypolitika kapcsolatát és a mesterséges intelligencia jövőbeli lehetőségeit és kockázatait is. A GVH a konferencia keretében a nemzetközi közösség számára is bemutatta a mesterséges intelligencia piacelemzésének eredményeit.

2024. október 25.

Megjelent a CEPEJ igazságszolgáltatási rendszerek értékeléséről szóló 2024. évi jelentése

Az Európa Tanács égisze alatt működő, az Igazságszolgáltatás Hatékonyságáért Felelős Európai Bizottság (European Commission for the Efficiency of Justice, CEPEJ) az európai igazságszolgáltatási rendszerek minőségének és hatékonyságának megerősítése érdekében jött létre. Feladata, hogy elemezze az igazságügyi rendszerek elért eredményeit, feltárja a nehézségeket, és javaslatokat dolgozzon ki ezek leküzdésére, egyúttal támogatást nyújtson a tagállamoknak.