Felfüggesztik a személyes ügyintézést


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság, az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala és a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság is felfüggesztette a személyes ügyfélfogadást.

Az Egyenlő Bánásmód Hatóság bejelentette, hogy hétfőnként 9-16 óráig tartó ügyfélfogadása átmeneti időre szünetel. Az EBH-t a ebh@egyenlobanasmod.hu e-mail címen, a 06/80-203-939 telefonszámon, valamint a 1539 Budapest, Pf. 672 címre küldött levélben fordulhatnak a kérelmezők.

(egyenlobanasmod.hu)

Az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala tegnap közzétett közleményében úgy fogalmazott, hogy „az új koronavírus miatt kialakult járványügyi helyzetre figyelemmel 2020. március 12-től átmenetileg szünetel a személyes ügyfélfogadás az Alapvető Jogok Biztosának Hivatala Panaszirodáján.

Az ügyfelek telefonon történő tájékoztatása zavartalanul folytatódik a 06/1-475-7100 telefonszámon, valamint a panaszosok a panasz@ajbh.hu címen is fordulhatnak az ombudsmanhoz.”
A NAIH pedig arról tájékoztatta a hozzá fordulókat, hogy a járványügyi helyzetre való tekintettel a személyes ügyfélfogadás ideiglenesen szünetel. A NAIH-hoz e-mailben a ugyfelszolgalat@naih.hu, illetve telefonon a 06/1-391-1400 számon, valamint levélben a 1530  Budapest, Pf.: 5. címre küldött levéllel lehet fordulni.

Kapcsolódó cikkek

2024. december 6.

Papírból PDF – az új ingatlan-nyilvántartás

A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.