Hamis vád és kifosztás miatt három év börtönre ítéltek egy férfit


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen három év két hónap börtönre ítélt a Tatabányai Járásbíróság a napokban egy férfit, aki rablással vádolta meg egy haragosát és kifosztott egy alvó mozgássérültet – közölte a Komárom-Esztergom megyei főügyész.

Reszl Ildikó közölte: a férfi a rendőrségen bejelentette, hogy egy ismerőse egy másik ember társaságában ököllel állon ütötte, majd késsel négyszer megszúrta a karját, és elvette a pénztárcáját, amely üres volt. A feljelentés alapján csoportosan elkövetett rablás kísérlete miatt a két embert kihallgatták, 2017 júniusában pedig letartóztatták.

A férfi csaknem két hónap múlva ismerte be, hogy haragudott a két érintettre, ezért hamis feljelentést tett ellenük, a sérüléseit magának okozta. A két, hamisan megvádolt ember letartóztatását az ügyészség megszüntette.

A vádlott 2019 áprilisában Tatabányán besurrant a családok átmeneti otthonának egyik szobájába, és ellopta egy alvó mozgássérült mobiltelefonját.

A Tatabányai Járásbíróság az ügyeket egyesítette, halmazati büntetésként a különös visszaeső vádlottat hamis vád és kifosztás bűntette miatt 3 év 2 hónap börtönre ítélte. Az ítélet jogerős.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.