Jogerős ítélet az „Újlak utcai késelés” ügyében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Fővárosi Törvényszék 9 év 6 hónap fiatalkorúak börtönében végrehajtandó szabadságvesztésre és 9 év közügyektől eltiltásra ítélte azt a férfit, aki 2018. január 12-én a XVII. kerületi Újlak utcában szóváltást követően – mivel több hónapja nem tudta elfogadni, hogy volt barátnője szakított vele – többször nyakon szúrta a 19 éves sértettet, aki ennek következtében meghalt.

A Törvényszék 2019. március 4-én előkészítő ülést tartott az emberölés bűntette miatt indult büntetőügyben, amelyen a vádlott beismerte a bűnösségét és egyúttal lemondott a tárgyaláshoz való jogáról is. A Törvényszék a vádlott bűnösségének beismerésére vonatkozó nyilatkozatát elfogadta és a hatályos eljárásjogi szabályok szerint nem vizsgálta sem a vádirati tényállás megalapozottságát, sem pedig a bűnösség kérdését, így bizonyítási eljárást sem folytatott le.

A Fővárosi Főügyészség a vádiratban indítványozta, hogy amennyiben a vádlott az előkészítő ülésen beismeri bűnösségét és lemond a tárgyaláshoz való jogáról is, a Törvényszék 9 év 6 hónap fiatalkorúak börtönében végrehajtandó szabadságvesztésre és 9 év közügyektől eltiltásra ítélje.

Tekintettel arra, hogy a vádlott a bűncselekmény elkövetésekor fiatalkorú volt, ezért a Büntető Törvénykönyv vonatkozó rendelkezése alapján – a felnőttkorúaknál életfogytig tartó szabadságvesztéssel is büntethető bűncselekmény elkövetése esetén – a vele szemben kiszabható szabadságvesztés mértéke maximum tizenöt év.
Az ítélet első fokon jogerős.


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.